Ankieta

Jakie jest Twoje nastawienie do EURO 2012?

Jestem pozytywnie nastawiony, to będzie udany turniej.
1 (33.3%)
Mam mieszane uczucia... boję się co z tego wyjdzie.
1 (33.3%)
Jestem negatywnie nastawiony, to będzie niewypał.
1 (33.3%)

Głosów w sumie: 3

Autor Wątek: EURO 2012 - temat rzeka. Refleksje, typy, pogadanki.  (Przeczytany 15766 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JSokol

EURO 2012 - temat rzeka. Refleksje, typy, pogadanki.
« dnia: 27.05.2012, 15:24:56 »
Euro 2012 lada chwila, znamy już pełen polski skład na turniej, widzieliśmy już co nieco jak są przygotowani, widzimy też jak są przygotowane polskie miasta, itd.
Jakie macie refleksje przed turniejem?
Jaki los obstawiacie dla polskiej reprezentacji?
Kogo widzicie w roli faworyta turnieju?

Zapraszam do euro-tematycznej dyskusji "o wszystkim i o niczym" :)
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline vegas

Odp: EURO 2012 - temat rzeka. Refleksje, typy, pogadanki.
« Odpowiedź #1 dnia: 27.05.2012, 20:34:05 »
Refleksje przed turniejem ?
Coś co jednych zadowala innych boli.. Cieszą się ludzie z autostrad, świetnych 4 stadionów, cieszą się hotelarze, restauratorzy, sklepikarze.. Oni będą mieli prawdziwe żniwa i to nie tylko w miastach w których jest rozgrywane Euro. Dla interesujących się piłką nożną ludków z Polski będzie to coś niesamowitego, każdy kto interesuję się footballem zawsze czeka na takie imprezy.. Tym bardziej teraz kiedy jest ono u nas, będzie elektryzowało. Wiele osób na pewno będzie się starało obejrzeć każdy meczyk ;)
Nie cieszą się z kolei polscy kibice (kibole).. Dla nich zaczęło się już przy wyborze Polski i Ukrainy.. Oni już byli źli i do dziś na większości stadionów robione są oprawy anty euro, wieszane hasła fuck euro itp. Dla nich stał się to czas mocnych represji, bardzo wielu kibiców nawet przypadkowych podostawało zakazy stadionowe etc. Policja zrobiła bardzo duże czystki przed samym Euro.. Kibice mocno to odczuli na własnej skórze i sporo rzeczy się pozmieniało jak np. wyjazdy na mecze, oprawy itp. Za byle co zakazy utrudnienia itp.

Jaki los obstawiam dla Polski ?
Chciałbym inaczej jednak nie wróżę zbyt wielkiego szału.. Polska ma tylko kilku graczy europejskiego poziomu, którzy są przyzwyczajeni do porównywalnej presji jaką będą mieli podczas każdego starcia.. Dla wielu piłkarzy Euro jest niesamowitą szansą pokazania się i znalezienia nowego pracodawcy.. Stąd też mamy w reprezentacji Polskiej kilku piłkarzy którzy z Polską za wiele wspólnego nie mają... Nie otrzymali powołania ( lub wiedzieli, że są po prostu za słabi na swoje reprezentacje) więc szukali szansy u nas, PZPN-owi bardzo zależało na przyspieszeniu spraw z obywatelstwem i tak też ładnie mamy w reprze kilku ciekawych piłkarzy.
Euro będzie szansą na pokazanie się dla tych graczy jak i dla wszystkich więc każdy będzie chciał wypaść jak najlepiej.. Jednak według mnie presji jaką są obciążeni mogą nie wytrzymać. Podczas każdego meczu będzie na nich spoglądała cała Polska, oni wiedzą, że te stadiony to wszystko było poniekąd dla nich.. I mogą się spalić.. :(
Według moich typów :
(dajcie swoje typy ;) )
1-1 z Grecją
0-2 z Rosją(oby nieeeeeeeeee)
2-2 z Czechami

Kogo widzę w roli faworyta turnieju ?
Myślę, że czarnym koniem może być Portugalia.. Mają trudną grupę, jednak jeśli się zepną przejdą.. Mają mocnych zawodników i mają kim postraszyć..
Faworyt ? Bardzo ciężko wskazać zarówno Niemcy oraz Hiszpanie nadal są mocni.. Jednak piłka zmienia się bardzo szybko i wydaję mi się, że może być różnie - jednego faworyta (pewniaka)nie mam.

Pozdr ;]

Offline dzemba-dzemba

  • Użytkownik
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Widzewiak :)
  • Steam_ID: 0:1:26499170
Odp: EURO 2012 - temat rzeka. Refleksje, typy, pogadanki.
« Odpowiedź #2 dnia: 27.05.2012, 20:40:39 »
prognozowanie jest baardzo trudne, zwłaszcza że moi faworyci nie grają za dobrze.
Polska dwa mecze po 1:0 wygrała lecz w słabym stylu, Portugalia 0:0 z MAcedonią,  Holandia 1:2 z Bułgarią i Niemcy 3:5 ze Szwajcarią ;O


Grupa A to oczywiście Polska, wyjdziemy z 7 punktami :D na drugim miejscu pewnie Rosja będzie,
Grupa B - grupa śmierci, na pewno odpadnie jakaś klasowa drużyna, w Cwierć finale Polska będzie miała ciężko, myślę że Niemcy sprawią niespodziankę i zajmą 3 miejsce, awansuje Holandia i Portugalia :)
Grupa C - Włosi i Hiszpanie - murowani faworyci, niespodzianką może być Irlandia.
Grupa D - Anglicy i Francuzi ( którzy wg mnie mogą wygrać turniej ), no i oczywiście Ukraina ;-)


Jak już wcześniej napisałem, Francuzi mogą wygrać turniej, w finale mogą zagrać z Polską bądź z Holandią,  sprawę zawalą Hiszpanie i Niemcy wg mnie :)


tutaj drabinka turnieju:



Liczę na Polaków, w końcu gramy u siebie i mamy chyba najlepszych zawodników od lat.
Typer CsTorun - Świetna zabawa i dobre nagrody - Zapraszam
http://cstorun.pl

Offline Wiolinczelo

  • Nowy użytkownik
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Steam_ID: 0:1:435665
Odp: EURO 2012 - temat rzeka. Refleksje, typy, pogadanki.
« Odpowiedź #3 dnia: 27.02.2017, 12:13:59 »
Nie wierzę, że już tyle minęło od Euro w Polsce. Choć ten czas został wydaje mi się dobrze wypełniony przez naszą kadrę. Obrót o 540 stopni :)