Autor Wątek: Wtyczka  (Przeczytany 15776 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline NieOgarniam.

Wtyczka
« dnia: 16.11.2012, 00:35:54 »
Witam,
Piszę ponieważ mam problem z tą wtyczką co wyskakuje jak chcę sprawdzić czyjeś SID klikam "kliknij tutaj" ale dalej się pojawia ta wtyczka i nie znika, jest to dość kłopotliwe. Proszę o jak najszybszą pomoc ciasteczka już usunąłem ale nic to nie pomogło... .

Offline JSokol

Odp: Wtyczka
« Odpowiedź #1 dnia: 17.11.2012, 12:08:47 »
Witaj,

Musisz wyłączyć w przeglądarce wtyczkę blokującą wyświetlanie reklam.
Jeśli korzystasz z Firefoxa, to ta wtyczka zapewne nazywa się AdBlock.

Jeśli pod napisem:
Cytuj
Po wyłączeniu wtyczki blokującej wyświetlanie reklam kliknij tutaj by powrócić do poprzedniej strony lub tutaj by powrócić do strony głównej.
W razie problemów z wyłączeniem wtyczki, napisz na forum.
nie widzisz reklamy, to znaczy że wtyczka dalej jest aktywna. Jeśli zaś widzisz tam reklamę a dalej nie możesz normalnie korzystać z serwisu, to napisz jaką masz przeglądarkę.

Pozdrawiam
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline glutex

  • Użytkownik
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mamamba
    • UgTeam.eu
  • Steam_ID: 0:0:37251123
Odp: Wtyczka
« Odpowiedź #2 dnia: 18.11.2012, 18:13:01 »
Kłopot w tym, że p.JSokol ma wrażenie (nadzieję ? ), że każdy teraz będzie specjalnie wyłączał programy (wtyczki) do usuwania reklam przed wejściem na BanID, a po wyjściu z powrotem włączał żeby pozbyć się tego syfu podczas przeglądania internetu - chyba "mały" błąd, bo wydaje mi się, że jakieś 80%-90% społeczności używającej takowych blokad zrezygnuje z BanID. Ja już usunąłem zakładkę BanID na rzecz Blacklisted.pl oraz Anticheat.pl - wklepanie SteamID na dwóch stronach raczej zajmie mniej czasu niż zabieg opisany przeze mnie powyżej (i nie trzeba się niepotrzebnie wku*wiać :) )...


┌∩┐(◕_◕)┌∩┐

Offline NieOgarniam.

Odp: Wtyczka
« Odpowiedź #3 dnia: 18.11.2012, 18:26:48 »
@glutex

No masz rację co do tego bo kiedyś było szybko i sprawnie a teraz powiązaliście się z jakimiś reklamami i się zrobiła kicha. po to jest zainstalowana wtyczka która blokuje reklamy żeby je blokowała :)


@JSokol

Dzięki za rade, tak mam firefox'a więc to co napisałeś powinno pomóc.

Offline JSokol

Odp: Wtyczka
« Odpowiedź #4 dnia: 18.11.2012, 21:13:00 »
Kłopot w tym, że p.JSokol ma wrażenie (nadzieję ? ), że każdy teraz będzie specjalnie wyłączał programy (wtyczki) do usuwania reklam przed wejściem na BanID, a po wyjściu z powrotem włączał żeby pozbyć się tego syfu podczas przeglądania internetu - chyba "mały" błąd, bo wydaje mi się, że jakieś 80%-90% społeczności używającej takowych blokad zrezygnuje z BanID. Ja już usunąłem zakładkę BanID na rzecz Blacklisted.pl oraz Anticheat.pl - wklepanie SteamID na dwóch stronach raczej zajmie mniej czasu niż zabieg opisany przeze mnie powyżej (i nie trzeba się niepotrzebnie wku*wiać :) )...
Przecież w tych wtyczkach jest możliwość wyłączenia jej tylko na konkretnej stronie - na pozostałych dalej wtyczka będzie działać, więc nie rozumiem skąd takie podejście?
80-90%? "Troszkę" przesadziłeś, specjalnie wprowadzając tą zmianę zrobiłem logowanie zachowań użytkowników którzy takie wtyczki posiadają i bardzo nikła część nie wyłącza tylko po prostu wychodzi.

Reklamy nie wyskakują w formie popupów, nie zasłaniają całej strony, nie migają przed oczami, w zasadzie w niczym nie pszeszkadzają, tak więc mam nadzieję, że osoby którym Banid się przydaje uszanują takie rozwiązanie.

Pozdrawiam
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline glutex

  • Użytkownik
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mamamba
    • UgTeam.eu
  • Steam_ID: 0:0:37251123
Odp: Wtyczka
« Odpowiedź #5 dnia: 18.11.2012, 22:57:17 »
(...)więc nie rozumiem skąd takie podejście?

Chyba nie trzeba podawać przykładów na to, że internauci nie za bardzo lubią, gdy coś się na nich wymusza, czy wciska na siłę. Oczywiście właściciel strony może z nią robić co zechce i tego nie mam zamiaru negować, ale wątpię aby takie postępowanie odbiło się pozytywnym echem...

(...)bardzo nikła część nie wyłącza tylko po prostu wychodzi.
;)


┌∩┐(◕_◕)┌∩┐

Offline JSokol

Odp: Wtyczka
« Odpowiedź #6 dnia: 19.11.2012, 17:16:06 »
(...)więc nie rozumiem skąd takie podejście?

Chyba nie trzeba podawać przykładów na to, że internauci nie za bardzo lubią, gdy coś się na nich wymusza, czy wciska na siłę. Oczywiście właściciel strony może z nią robić co zechce i tego nie mam zamiaru negować, ale wątpię aby takie postępowanie odbiło się pozytywnym echem...

(...)bardzo nikła część nie wyłącza tylko po prostu wychodzi.
;)
Reklamy są częścią serwisu.

Internauci lubią też grać na pirackich wersjach gier i korzystać z pirackich systemów operacyjnych - czy to oznacza że należy wszystkie gry i systemy oddawać im za darmo?

Reklama pozwala utrzymywać w ryzach ten cały bajzel i to nie moja wina, że nie jesteś w stanie sobie tego uświadomić.

Też jestem internautą i trzeba znaleźć złoty środek pomiędzy przeginaniem w jedną i w drugą stronę. Szczerze Ci życzę, żeby było Ci dane znaleźć się kiedyś "po drugiej stronie barykady" i może wtedy powiesz "kurde, chyba jednak chłop miał rację".

Pozdrawiam :)

EDIT:
Jeszcze odnośnie "jakieś 80%-90% społeczności używającej takowych blokad zrezygnuje z BanID" załączam screena ze statystyk odwiedzin z oznaczonym dniem wprowadzenia modyfikacji:
« Ostatnia zmiana: 19.11.2012, 17:24:24 wysłana przez JSokol »
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline lasu

Odp: Wtyczka
« Odpowiedź #7 dnia: 01.12.2012, 11:13:15 »
Takie statystyki to ty sobie wsadź gdzieś, a i nawet jeśli wyłączam Adblocka lub dodaje go do wyjątków to i tak to pieprzone okno się pokazuje i nie mogę przejść dalej. Gratuluje zj**anej wtyczki.

Offline JSokol

Odp: Wtyczka
« Odpowiedź #8 dnia: 01.12.2012, 13:25:26 »
Takie statystyki to ty sobie wsadź gdzieś, a i nawet jeśli wyłączam Adblocka lub dodaje go do wyjątków to i tak to pieprzone okno się pokazuje i nie mogę przejść dalej. Gratuluje zj**anej wtyczki.
Zrób proszę zrzut ekranu z całego okna jakie Ci się pokazuje PO wyłączeniu adblocka lub po dodaniu strony do wyjątków. To pomoże mi zlokalizować problem o ile taki istnieje.
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline glutex

  • Użytkownik
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mamamba
    • UgTeam.eu
  • Steam_ID: 0:0:37251123
Odp: Wtyczka
« Odpowiedź #9 dnia: 01.12.2012, 17:46:24 »
Zawsze można zablokować adres http://banid.pl/adblock i po krzyku... ;-]


┌∩┐(◕_◕)┌∩┐

Offline JSokol

Odp: Wtyczka
« Odpowiedź #10 dnia: 01.12.2012, 19:25:56 »
Zawsze można zablokować adres http://banid.pl/adblock i po krzyku... ;-]
Jak to się mówi "Polak sobie poradzi" ;)
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.