Autor Wątek: Regulamin działu rozmowy niekontrolowane  (Przeczytany 2336 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lol2x

  • Użytkownik
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moderator Globalny
    • eHardware.pl
  • Steam_ID: 0:0:16363644
Regulamin działu rozmowy niekontrolowane
« dnia: 31.08.2011, 15:12:17 »
Regulamin działu rozmowy niekontrolowane

1. W dziale obowiązuje również ogólny regulamin Banid.

2. Dział rozmowy niekontrolowane NIE JEST forum ogólnym - zanim założysz tutaj nowy temat zapoznaj się najpierw ze strukturą forum Banid i zastanów, czy jest to właściwe miejsce.

3. Używaj wyszukiwarki - być może ktoś założył już podobny temat.

4. Poprawnie tytułuj wątki tak, aby wiadomo było co znajduje się w środku - wszelkie tematy typu "Pomocy", "Ratunku!!!" będą kasowane, a ich twórca nagradzany warnem.

5. Nie zakładaj bezsensownych wątków w stylu "Jak mam wyczyścić swoje buty?", "Co sądzicie o moim kocie?" - i tak zostaną usunięte.

6. Zabrania się zakładania tematów w stylu "Zadanie z chemii" itp - forum to nie miejsce na prace domowe; jeżeli masz z tym problem to idź do nauczyciela albo zadzwoń do kolegi który to rozumie. Wątki łamiące ten punkt będą usuwane, a ich założyciel karany warnem.

7. Daruj sobie żmudne pisanie wątków typu "Zarabianie w internecie" z umieszczonymi w nich linkami referencyjnymi. Zanim ktoś na nie wejdzie zostaną usunięte, a Ty odpowiednio nagrodzony. Dotyczy to również ofert kupna/sprzedaży - od tego masz tablicę ogłoszeń. Za te przewinienia karzemy szczególnie surowo - warnem z dużą ilością punktów karnych lub nawet banem.

8. Wszelkie dyskusje o tematyce erotycznej są tutaj zabronione.

9. Nie spamuj - Twój post MUSI wnosić coś do dyskusji. Nie powinien kopiować wypowiedzi poprzednika, wszelkie poglądy należy poprzeć argumentami. Postaw się w miejscu użytkownika, który szukając odpowiedzi na nurtujące go pytanie musi przekopywać się przez 80 stronicowy wątek, w którym wszystkie posty są takie same. Jeżeli Twoje wypowiedzi znikają to przyczyną najprawdopodobniej jest właśnie ten punkt. W szczególnych przypadkach moderator może ukarać warnem.

10. Nie baw się kolorami i rozmiarami czcionek - używaj ich wyłącznie do podkreślenia ważnej części swojej wypowiedzi, a i w tym miej umiar. Kolor czerwony zastrzeżony jest TYLKO i wyłącznie dla moderatorów. Użycie go powoduje zdobycie warna 5%.

11. Staraj się pisać poprawnie po polsku, przestrzegając zasad ortografii, gramatyki i używając polskich liter. Dotyczy to również postów "uzupełnianych" niekończącymi się ciągami kropek, wykrzykników czy innych znaków interpunkcyjnych oraz emotikonek. Za błędy ortograficzne nie każemy lecz zachęcamy do pobrania przeglądarki zawierającej słownik ortograficzny.

12. Jeżeli chcesz dodać coś o czym wcześniej zapomniałeś nie pisz posta pod postem - użyj opcji EDYTUJ. W edytowanym poście oznacz co zmieniłeś aby inni użytkownicy widzieli co się zmieniło. Za nabijanie postów grozi warn.

13. Przestrzegaj netykiety - po drugiej stronie siedzi człowiek który też ma uczucia i własne poglądy i ma do nich takie samo prawo jak Ty. Dotyczy to zwłaszcza wulgarnych wypowiedzi i obrażania innego użytkownika. Za nieprzestrzeganie tego punktu karzemy warnem lub nawet banem.

14. Odświeżanie starych wątków bez sensownej przyczyny jest zabronione. Nagrodą dla archeologów jest warn.

15. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania.

16. Mimo chęci w regulaminie nie da się umieścić wszystkiego, więc liczymy również na Wasz zdrowy rozsądek i opanowanie.
« Ostatnia zmiana: 01.09.2011, 00:56:20 wysłana przez lol2x »