Autor Wątek: Wielkie przenosiny na nowy serwer - 3 października 2011  (Przeczytany 10951 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JSokol

Cześć!

Przenosiny na nowy serwer odbędą się w poniedziałek, 3 października od godzin porannych. Mam nadzieję, że wyrobię się przed powrotem ludzi ze szkół/uczelni/pracy żeby na wieczorne mixy już wszystko działało. Jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli to nawet "na obiad" Banid będzie już funkcjonować na nowym serwerze :)

Mimo wszystko trzeba brać pod uwagę wszystkie (również te złe) scenariusze, dlatego uprzedzam, że w dniu przenosin strona będzie offline. Gdyby się okazało, że coś potrwa dłużej niż planowałem, to na pewno będę o tym informować na Facebooku, pod adresem: www.facebook.com/banidPL

Pozdrawiam,
JSokół
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline SerNick

Odp: Wielkie przenosiny na nowy serwer - 3 października 2011
« Odpowiedź #1 dnia: 02.10.2011, 09:18:19 »
Trzymam kciuki żeby wszystko sprawnie poszło! :)

Offline Deragon

Odp: Wielkie przenosiny na nowy serwer - 3 października 2011
« Odpowiedź #2 dnia: 02.10.2011, 10:02:20 »
Praktycznie to mogą wystąpić jajca z bazami. A tak to to nic więcej raczej nie powinno stwarzać problemu. :)
Ale jeśli wszystko dobrze eksportujesz i później zaimportujesz, to nie powinieneś mieć nawet problemu z krzaczkami ;]

No ale, życzę powodzenia.
"Piasków czasu nic nie zatrzyma. Lata mijają, czy tego chcemy, czy nie... To co utracono żyć może w naszych wspomnieniach."

Offline JSokol

Odp: Wielkie przenosiny na nowy serwer - 3 października 2011
« Odpowiedź #3 dnia: 02.10.2011, 12:38:43 »
Ze dwa tygodnie temu robiłem sobie takie "testowe przenosiny" i nie było najgorzej ;) Baza przy drugim podejściu przeniosła się prawidłowo, ale jak to jutro będzie to się dopiero okaże :P

Potem jeszcze zostaną poprawki w treści niektórych podstron, poprawki w konfiguracji serwera i wszystko będzie gotowe do oddania. Z przeniesieniem samej domeny też już jestem umówiony więc myślę, że nie będzie źle ;)
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline pAC

Odp: Wielkie przenosiny na nowy serwer - 3 października 2011
« Odpowiedź #4 dnia: 02.10.2011, 22:55:06 »
nie mam FB !
ale ładnie się sprawuje jak na obecną chwilę

Offline JSokol

Odp: Wielkie przenosiny na nowy serwer - 3 października 2011
« Odpowiedź #5 dnia: 03.10.2011, 22:51:31 »
Przeciągnęły się nieziemsko te nieszczęsne przenosiny, ale cieszę się że w 14 godzinach się zmieściłem :P
Wszystkie poprawki dokończę na dniach, bo póki co jestem wycieńczony a jutro jeszcze cały dzień na uczelni mnie czeka...

W odpowiednim dziale na forum zgłaszajcie wszystkie rzeczy które nie działają jak powinny.
Dzięki i pozdrawiam :)
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline Sylwia_R

  • HD 58061 VY CMa
  • Moderator Globalny
  • *
  • *
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Kobieta
  • stoją otworem podboje gdzie czytelników roje...
    • Sylwia :D
  • Steam_ID: 0:1:9460945
Odp: Wielkie przenosiny na nowy serwer - 3 października 2011
« Odpowiedź #6 dnia: 04.10.2011, 21:23:03 »
Sokole !!! Co to za FORUM! :/// Beznadziejne! :P Powrót do starego!!!

Offline JSokol

Odp: Wielkie przenosiny na nowy serwer - 3 października 2011
« Odpowiedź #7 dnia: 04.10.2011, 22:40:11 »
Sokole !!! Co to za FORUM! :/// Beznadziejne! :P Powrót do starego!!!
Yyyy? A co jest nie tak? :P u mnie wszystko jest "po staremu" :P
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline lol2x

  • Użytkownik
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moderator Globalny
    • eHardware.pl
  • Steam_ID: 0:0:16363644
Odp: Wielkie przenosiny na nowy serwer - 3 października 2011
« Odpowiedź #8 dnia: 04.10.2011, 23:18:38 »
templatka jest niebieska :P

Offline JSokol

Odp: Wielkie przenosiny na nowy serwer - 3 października 2011
« Odpowiedź #9 dnia: 04.10.2011, 23:29:23 »
templatka jest niebieska :P
Ups :D
No to wpadka ;)

Już poprawione, przepraszam ;)
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline Sylwia_R

  • HD 58061 VY CMa
  • Moderator Globalny
  • *
  • *
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Kobieta
  • stoją otworem podboje gdzie czytelników roje...
    • Sylwia :D
  • Steam_ID: 0:1:9460945
Odp: Wielkie przenosiny na nowy serwer - 3 października 2011
« Odpowiedź #10 dnia: 05.10.2011, 18:48:44 »
Ups :D
No to wpadka ;)

Już poprawione, przepraszam

No masz szczęście ! Bo już Cię namierzałam!

Offline Rejuu

  • Użytkownik
  • Reputacja: -5
  • Płeć: Mężczyzna
  • MAGICZNY
    • ESL
  • Steam_ID: 0:0:21569280
Odp: Wielkie przenosiny na nowy serwer - 3 października 2011
« Odpowiedź #11 dnia: 06.10.2011, 21:12:48 »
Jedno mi tylko nie pasuje, mogłaby być domena na forum tak jak dawniej czyli: www.forum.banid.pl
« Ostatnia zmiana: 06.10.2011, 21:16:53 wysłana przez Rejuu »
"Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami."

Offline JSokol

Odp: Wielkie przenosiny na nowy serwer - 3 października 2011
« Odpowiedź #12 dnia: 08.10.2011, 19:26:10 »
Strona czasem jeszcze przymulała. Właśnie skończyłem wszystkie optymalizacje ustawień serwera, mam nadzieję że już nic nie będzie mulić :> Postaram się jeszcze trochę z maszyny wyciągnąć ale z tego co teraz patrzę to już powinno wszystko śmigać jak należy :)

Subdomeny metori.banid i forum.banid jeszcze porobię, ale póki co muszę uciekać, więc na dniach to się pojawi ;)
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.