Autor Wątek: Dodatkowy ban/brak bana wyświetlany na stronie  (Przeczytany 14873 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline magma

  • Użytkownik
  • Reputacja: -19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nobody is perfect... My name is Nobody.
    • Kanał YT
  • Steam_ID: 0:1:34208429
Dodatkowy ban/brak bana wyświetlany na stronie
« dnia: 19.10.2011, 15:41:35 »
Witam,

Ostatnio podczas zwykłego mixa czy cw zmuszony jestem do kopiowania statusu graczy w celu szybkiego sprawdzenia banów tych tzw. 'podstawowych' (bl/lc/azereus). Jak wiadomo w czasie gry, gdy wszyscy chcą już zacząć mecz nie ma za wiele czasu za jakieś dogłębne sprawdzanie każdego gracza, a wręcz jest tylko ta krótka chwila, na wrzucenie skopiowanego statusu wszystkich graczy z konsoli.

I teraz o co mi chodzi... Najlepiej na przykładzie(posłużę się tutaj konkretnym sidem, żebyście wiedzieli mi o co chodzi). Kopiujemy status z konsoli z wszystkimi graczami, wklejamy na banid używając "sprawdź ich online"
Naszym oczom ukazuje się wynik:


(oczywiście tam powinno być 10 sidów, ale to tylko przykład)

Ok widzimy, że na pierwszy rzut oka wszystko jest 'czysto'. Poświęciliśmy te 20 sekund czasu, aby sprawdzić na szybko graczy, wszystko jest ok, możemy grać, pozostała 4 graczy z drużyny pośpiesza nas , żebyśmy już wracali do gry.

Jednak kolega o wyżej wymienionym SID wydaje nam się bardzo dobry i teraz skupiamy się na nim konkretnie, minęła połowa mapy, zmieniamy strony, mamy kilka cennych chwil, żeby dokładniej przyjrzeć się delikwentowi. Klikamy w jego profil na banid, i naszym oczom ukazuje się:



Niby wszystko na 'zielono', klikamy historie banów publicznych:



Wszystko wydaje się w porządku, gramy dalej...

Koniec gry, dostaliśmy niemiłosierne baty głównie od gracza o którym SID piszę od początku. Jednak coś nie pozostawia mi spokoju i sprawdzam go dokładniej, i już po chwili moim oczom ukazuje się ban na ESL za cheatowanie (jakoś mnie to nie dziwi):



I teraz czemu to wszystko piszę... Gdyby na banid pokazany był od razu ban na ESL (tak jak bl/lc/azereus), prawdopodobnie nie gralibyśmy z nim i zaoszczędzili byśmy sobie nerwów.

Zwracam się teraz z pytaniem, czy dodanie na banidzie banów z ESL(do tych 'podstawowych', czyli bl, lc, azereus) nie byłoby plusem? Liczę również na odpowiedź JSokoła (ja wiem, że to może być uciążliwe w wykonaniu, ale to by na prawdę ułatwiło korzystanie z banid.pl).
« Ostatnia zmiana: 06.11.2011, 15:22:39 wysłana przez magma »
"...bo jest paru ludzi, bo jest parę w życiu dobrych chwil, bo jest parę złudzeń,
które warto mieć by żyć..."


Offline JSokol

Odp: Dodatkowy ban/brak bana wyświetlany na stronie
« Odpowiedź #1 dnia: 19.10.2011, 18:12:08 »
Bany z ESL pojawią się "niebawem".
Wiem, że z wcześniejszych obietnic już powinny być, niestety wtedy przy pisaniu napotkałem kilka grubszych błędów i póki co nie mam zbytnio czasu do tego przysiąść. Dzisiaj w pracy w wolnych chwilach miałem napisać od nowa skrypcik jeżeli chodzi o bany ESL, ale ostatecznie się okazało że nie znalazłem tej wolnej chwili i jeszcze po godzinach musiałem zostać :P
Te bany z ESL NA PEWNO dodam, ale nie dam ręki uciąć czy wyrobię się przed weekendem, czy dopiero w weekend.

Wiem że zawsze tych banów brakowało - mnie również. Teraz mam możliwość  żeby były uwzględniane, tylko zostało jeszcze tych kilka kroczków i się pojawią - obiecuję :)
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline magma

  • Użytkownik
  • Reputacja: -19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nobody is perfect... My name is Nobody.
    • Kanał YT
  • Steam_ID: 0:1:34208429
Odp: Dodatkowy ban/brak bana wyświetlany na stronie
« Odpowiedź #2 dnia: 19.10.2011, 18:59:01 »
Te bany z ESL NA PEWNO dodam
W takim razie trzymam za słowo.

Temat można zamknąć.
"...bo jest paru ludzi, bo jest parę w życiu dobrych chwil, bo jest parę złudzeń,
które warto mieć by żyć..."


Offline JSokol

Odp: Dodatkowy ban/brak bana wyświetlany na stronie
« Odpowiedź #3 dnia: 24.10.2011, 02:10:22 »
Otwieram wątek, bo właśnie udało mi się zaimplementować w miarę optymalny skrypt i wstępnie hula jak trzeba, ale w razie jakby coś się sypało, to piszcie tutaj ;)

Tutaj możecie też wyrażać "ochy i achy" odnoście wyświetlania na Banid banów z ESL ;)

OSTRZEGAM! Póki co są to bany bez ostatniego update'a od wire, więc nie będzie tam banów od "snaxowego" - do teraz ;) Ale na dniach dojdą też te włącznie ze snaxowym ;)

Aaa... no i pisałem że postaram się wyrobić do weekendu, ale niestety się nie wyrobiłem, bo już jest poniedziałek :/ wczesny - ale jednak poniedziałek :P dobranoc :)

Końcowe podsumowanie: Banid uwzględnia bany z ESL! :) <jupi> :P
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Rafau

  • Gość
Odp: Dodatkowy ban/brak bana wyświetlany na stronie
« Odpowiedź #4 dnia: 24.10.2011, 06:33:57 »
Sokol kiedy Ty spisz?  :)

Offline magma

  • Użytkownik
  • Reputacja: -19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nobody is perfect... My name is Nobody.
    • Kanał YT
  • Steam_ID: 0:1:34208429
Odp: Dodatkowy ban/brak bana wyświetlany na stronie
« Odpowiedź #5 dnia: 24.10.2011, 13:13:57 »
OSTRZEGAM! Póki co są to bany bez ostatniego update'a od wire
A dawno był ten ostatni update wire? ...bo delikwent, którym się posłużyłem za przykład dostał bana dość dawno (22/01/11), a mimo to nie pokazuje na banid, że jest zbanowany, więc coś nie działa do końca.

Linki:

http://banid.pl/sprawdz?sid=0:0:21570826
http://www.esl.eu/pl/player/4591108/

I co teraz?
"...bo jest paru ludzi, bo jest parę w życiu dobrych chwil, bo jest parę złudzeń,
które warto mieć by żyć..."


Offline JSokol

Odp: Dodatkowy ban/brak bana wyświetlany na stronie
« Odpowiedź #6 dnia: 25.10.2011, 23:20:35 »
Wydawało mi się że tu odpisywałem, a teraz widzę że chyba jednak nie :P

Póki co baza banów jest niepełna, zostało wgranych około 7000 banów z ESL, na dniach postaram się dograć resztę. Z tymi ESLowymi banami to też jest nie lada zadyma, bo można tam pisać rehabilitację i wtedy ban "znika", tak więc tutaj będzie ładne przetasowanie co jakiś czas ;) Ale zawsze to spora paczka odpaleńców którzy się już nie ukryją :)
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline magma

  • Użytkownik
  • Reputacja: -19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nobody is perfect... My name is Nobody.
    • Kanał YT
  • Steam_ID: 0:1:34208429
Odp: Dodatkowy ban/brak bana wyświetlany na stronie
« Odpowiedź #7 dnia: 25.10.2011, 23:28:22 »
Jak pisze rehabilitacje i im się uda, to najwyżej będą Cie prosić o nie wyświetlanie bana na banid, a już od Twojej łaski będzie zależeć czy to nastąpi czy nie, więc to problem mniejszej wagi.
"...bo jest paru ludzi, bo jest parę w życiu dobrych chwil, bo jest parę złudzeń,
które warto mieć by żyć..."


Offline magma

  • Użytkownik
  • Reputacja: -19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nobody is perfect... My name is Nobody.
    • Kanał YT
  • Steam_ID: 0:1:34208429
Odp: Dodatkowy ban/brak bana wyświetlany na stronie
« Odpowiedź #8 dnia: 05.11.2011, 14:49:58 »
Minęło już sporo czasu, a bany esl nadal nie działają jak należy...

Przypominam o delikwencie, który dostał bana na ESL 22/01/11, a mimo to jego ban nadal się nie wyświetla na banid.pl

Linki kilka postów wyżej.
"...bo jest paru ludzi, bo jest parę w życiu dobrych chwil, bo jest parę złudzeń,
które warto mieć by żyć..."


Offline JSokol

Odp: Dodatkowy ban/brak bana wyświetlany na stronie
« Odpowiedź #9 dnia: 05.11.2011, 16:56:36 »
Minęło już sporo czasu, a bany esl nadal nie działają jak należy...

Przypominam o delikwencie, który dostał bana na ESL 22/01/11, a mimo to jego ban nadal się nie wyświetla na banid.pl

Linki kilka postów wyżej.
Gdyby to zależało tylko ode mnie, to już dawno byłoby uzupełnione o te bany, których jeszcze brakuje...
Niestety to jest zależne od "osób trzecich" i póki co w tym tylko tkwi problem.
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline JSokol

Odp: Dodatkowy ban/brak bana wyświetlany na stronie
« Odpowiedź #10 dnia: 06.11.2011, 01:36:12 »
No i stało się :)

Baza banów ESL jest już pełna i 100% aktualna :)
Uwzględnianych jest 9191 eslowych banów, gdzie gracze zostali przyłapani na oszukiwaniu zarówno w grze CS1.6 jak i w grach na silniku sourceowym :)

To chyba tyle ;) dobranoc :D
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline magma

  • Użytkownik
  • Reputacja: -19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nobody is perfect... My name is Nobody.
    • Kanał YT
  • Steam_ID: 0:1:34208429
Odp: Dodatkowy ban/brak bana wyświetlany na stronie
« Odpowiedź #11 dnia: 06.11.2011, 15:22:01 »
Niskolotna będzie moja riposta, ale muszę:

"No w końcu!

I przepraszam, za upierdliwość:P
"...bo jest paru ludzi, bo jest parę w życiu dobrych chwil, bo jest parę złudzeń,
które warto mieć by żyć..."