Autor Wątek: Wycena PC'ta - ile może być wart?  (Przeczytany 10297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JSokol

Wycena PC'ta - ile może być wart?
« dnia: 09.11.2011, 08:48:54 »
Witam,

Kompletnie nie orientuję się w cenach jakie panują na rynku.
Jeżeli ktoś jest w tym temacie na bieżąco, to proszę o opinię na temat takiego kompa:

Procek: AMD Phenom  2,96 GHz x4
RAM: 4GB DDR3 1333 MHz
Płyta MSI GF615M-P33 V2
Karta Graficzna: Asus Nvidia Geforce 440 1GB DDR 3 128 Bit
Dysk: 500GB
Zasilacz: 500W

Wiem że przy niektórych podzespołach nie ma podanych bardziej szczegółowych danych, ale tak na oko - za ile taki komp mógłby chodzić? :)

 Ogłoszenie wydawało mi się interesujące, ale zanim zacznę z gościem negocjować i się dopytywać o więcej to wolałbym chociaż orientacyjnie się zakręcić wokół tematu ;)
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline eVo

Odp: Wycena PC'ta - ile może być wart?
« Odpowiedź #1 dnia: 09.11.2011, 19:02:21 »
nowy gdzies tak 1800 zl

to jak uzywka to mysle ze 1650 zl ?:)

Offline psiocha

Odp: Wycena PC'ta - ile może być wart?
« Odpowiedź #2 dnia: 09.11.2011, 21:45:33 »
Procek: AMD Phenom  2,96 GHz x4
Modeli z takim zegarem jest kilka ,cena od ~300-600zł  w zależności od modelu

RAM: 4GB DDR3 1333 MHz

4GB to wydatek od ~85zł wzwyż

Płyta MSI GF615M-P33 V2
 ~150zł

Karta Graficzna: Asus Nvidia Geforce 440 1GB DDR 3 128 Bit

ok ~300zł

Dysk: 500GB
~350-450zł

Zasilacz: 500W
"no-name" ~50-70zł ,markowe 500W od ~  180zł
Są to przybliżone ceny nowych podzespołów

Troszku za mało informacji podałeś . Generalnie śmierdzi mi to gotowcem z alegro.
Szczerze nie brałbym tego za żadne pieniądze ,lepiej złożyć coś samemu i nie pluć sobie później w brodę.

Jak zastanawiasz się nad kupnem nowego pieca ,to napisz ile masz $$ to coś się złoży  ;)

Offline JSokol

Odp: Wycena PC'ta - ile może być wart?
« Odpowiedź #3 dnia: 09.11.2011, 22:13:47 »
Są to przybliżone ceny nowych podzespołów

Troszku za mało informacji podałeś . Generalnie śmierdzi mi to gotowcem z alegro.
Szczerze nie brałbym tego za żadne pieniądze ,lepiej złożyć coś samemu i nie pluć sobie później w brodę.

Jak zastanawiasz się nad kupnem nowego pieca ,to napisz ile masz $$ to coś się złoży  ;)
Wiadomo że wolałbym "jak najtaniej", bo nie chcę całych oszczędności wrzucić w kompa ;)
Najprawdopodobniej na jutro się z kolesiem ustawię bo mieszka blisko mnie i pogrzebię sobie sam w maszynce to się dowiem czy tam wszystko jest ok. A cena za ten komputer wydaje mi się być ok, bo woła 1300zł, czyli górną granicę moich wydatków, ale to się jeszcze okaże co z tego wyjdzie ;)
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline JSokol

Odp: Wycena PC'ta - ile może być wart?
« Odpowiedź #4 dnia: 11.11.2011, 19:45:00 »
Z tego co się dodatkowo dowidziałem, to:
- to jest ten procek: AMD Phenom II X4 955 Black Edition
- ram już nie jest 4GB tylko 6GB 1660MHz
- obudowa: LOGIC CONCEPT B21
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline psiocha

Odp: Wycena PC'ta - ile może być wart?
« Odpowiedź #5 dnia: 12.11.2011, 00:54:53 »
Procek ma b.dobry

Przy dzisiejszych cenach za taki zestaw trzeba dać jakieś 1450zł
Z tego co tu napisałeś rozumiem że sprzęt jest używany ,więc jeszcze bym się potargował  ;)
Dowiedz się jeszcze jaki ma zasilacz ,oby nie była to wersja zasilacz wraz z obudową ,bo Logic nie cieszy się dobrą sławą w wykonaniu PSU.