Autor Wątek: FAQ do profilu gracza?  (Przeczytany 7732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maH

FAQ do profilu gracza?
« dnia: 09.01.2012, 09:40:30 »
Witam,

Wg mnie przydałaby się na stronie instrukcja obsługi/często zadawane pytania (FAQ) "profilu gracza"

Np:

1. Chcę zmienić/usunąć moje gg, co muszę zrobić?

Musisz wpisać swoje steam id a w polu gg wpisać albo poprawne gg, albo: usun
+ oczywiście kod weryfikacyjny.

2. Moje konto ESL/Cybersport.pl nie jest przypisane, co robić?

Cierpliwie poczekać.

Mam nadzieję że powyższe zgadza się z prawdą ;). Chodziło mi o zarys propozycji - co by być dobrze zrozumianym.

Wydaje mi się że:

  • oszczędziłoby to dużo czasu, potrzebnego na odpisywanie na te same pytania;
  • ułatwiłoby to życie użytkownikom strony;
  • poprawiłoby to usability strony;

Offline JSokol

Odp: FAQ do profilu gracza?
« Odpowiedź #1 dnia: 09.01.2012, 10:30:55 »
W sumie racja, bo wiele pytań jakie otrzymuję na maila jest "powtarzalnych", więc wtedy mógłbym ludzi odsyłać do FAQ ;>
Jeszcze jakieś propozycje pytań? :)
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline maH

Odp: FAQ do profilu gracza?
« Odpowiedź #2 dnia: 10.01.2012, 11:50:16 »

1. Jak mogę dodać informacje do mojego profilu?

Jest to opisane http://banid.pl/ja ale osobiście jakoś tego wcześniej nie widziałem i nie czytałem :P. Nawigacja do tej informacji jest moim zdaniem mało intuicyjna.

2. Ktoś dodał wulgarny komentarz do mojego profilu, co mogę zrobić?

Musisz kliknąć przycisk "zgłoś do moderacji" (którego nota bene jeszcze nie ma :P).

3. Kim jest JSokół?

;)


+ te wcześniej wymienione. Zdaje sobie sprawę że są to takie pierdoły, które w gruncie rzeczy są opisane, ale... Lepiej zrobić coś raz i później tylko ewentualnie odsyłać, niż za każdym razem tłumaczyć i się denerwować.
Jeśli jeszcze jakieś przyjdą mi do głowy to postaram się wkleić w tym temacie.




Offline JSokol

Odp: FAQ do profilu gracza?
« Odpowiedź #3 dnia: 15.01.2012, 12:45:10 »
http://banid.pl/faq - jak znajdziecie jakieś literówki to piszcie, bo mógł mi się gdzieś palec przesunąć nie tak jak trzeba :)
Jakby były jeszcze jakieś pomysły na pytania to piszcie śmiało. Pewnie jeszcze dzisiaj FAQ trafi do menu :)

Dzięki za dobry pomysł i czekam na więcej ;)
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.