Autor Wątek: Logowanie na stronie  (Przeczytany 8883 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maH

Logowanie na stronie
« dnia: 10.01.2012, 11:24:25 »
Witam ponownie,
 tak właśnie sobie przeglądałem stronę w poszukiwaniu pytań do FAQ i doszedłem do wniosku że... fajnie by było móc logować się na stronie, choćby/a właściwie to byłoby zaj**iste i najadekwatniejsze do specyfiki strony - logowanie przy pomocy SID'a  ;D.

Look:

Login: SID
Pass: *******
Weryfikacja : Kod weryfikacyjny - wpisz jako nick na Steam i/lub aktywacja na maila

Już nie śmiem wspominać że przy byłoby bardzo miło gdyby przy pomocy konta na stronie można by się automatycznie logować na forum ;). Nie mam zielonego pojęcia jak to wygląda w praktyce, ale coś mi się wydaje że byłyby jakieś problemy z bazami danych użytkowników strony/forum ;).

Takie rozwiązanie (mam na myśli możliwość logowania) umożliwiłoby:

  • łatwiejszą nawigację na stronie;
  • usability strony wzrasta;
  • łatwiejsze dodawanie komentarzy;
  • zamiast sida, podajesz bezpośredni link do profilu (wiem że to to samo, ale jakoś nie pamięta się SID'ów, a nicki tak);
  • bardziej friendly dla użytkowników - możliwość takiej personalizacji (ludzie to lubią ;));


Nie wiem czy taki pomysł był czy nie. Obiekcje budzi pewnie techniczna strona pomysłu i obciążenie dla serwera.

Pewnie już to zauważyliście, a może jeszcze nie, ale banid staje się powoli taką wyrocznia, coś jak BL. Chodzi mi o to że na banid zebrane są informacje z kilku źródeł - co bardzo ułatwia życie/weryfikację graczy/cziterów. Zauważyłem już w kilku miejscach że ludzie dodają link do banid w sygnaturze. Widzę ciekawą przyszłość dla tej strony :). Thx Sokół, oby tak dalej.

Offline JSokol

Odp: Logowanie na stronie
« Odpowiedź #1 dnia: 10.01.2012, 12:32:14 »
Kwestię logowania planuję już od długieego czasu, tyle że to niestety wiązałoby się z dużą przebudową całego serwisu, gdyż logowanie odnosiłoby się od bardzo wielu elementów strony.

Kilka tygodni temu na poważniej o tym myślałem i nawet sobie małą rozpiskę planów przygotowałem, ale potem (jak to przeważnie bywa) okazało się, że wystarczająco dużo czasu nie uda mi się wygospodarować.

Temat na pewno jest ciągle otwarty i jako tako wizję tego już mam, tylko teraz pozostaje mi przebrnąć ten dość zawalony różnymi terminami (czy to w pracy czy na uczelni) styczeń i potem mam nadzieję, że czas się na to znajdzie :)

Niby można połączyć serwis z forum, ale szczerze powiedziawszy chciałbym tego uniknąć i wtedy na Banid wystarczyłoby posiadanie własnego Steam_ID żeby móc korzystać opcji jakie niosłoby ze sobą logowanie.

Podsumowując - plany są i na pewno logowanie nie pójdzie w zapomnienie :)
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline glutex

  • Użytkownik
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mamamba
    • UgTeam.eu
  • Steam_ID: 0:0:37251123
Odp: Logowanie na stronie
« Odpowiedź #2 dnia: 10.01.2012, 13:49:23 »
Ja natomiast zaproponowałbym dodanie na BanID swoistego konwertera Steam, np. takiego jaki można znaleźć tutaj. Myślę, że bardzo ułatwiło by to użytkowanie serwisu.

Drugą sprawą jest sposób w jaki forum generuje podgląd posta. Niestety przy wstawieniu jakiegoś zewnętrznego odnośnika do grafiki trwa to bardzo długo (o wiele dłużej niż tradycyjne przeładowanie strony) - może z tym także dałoby się coś zrobić ??


┌∩┐(◕_◕)┌∩┐

Offline JSokol

Odp: Logowanie na stronie
« Odpowiedź #3 dnia: 10.01.2012, 13:57:35 »
Ja natomiast zaproponowałbym dodanie na BanID swoistego konwertera Steam, np. takiego jaki można znaleźć tutaj. Myślę, że bardzo ułatwiło by to użytkowanie serwisu.
http://banid.pl/kto
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.