Autor Wątek: Jak dobrze grać w Counter Strike - poradnik  (Przeczytany 44465 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline radomi1910

Jak dobrze grać w Counter Strike - poradnik
« dnia: 11.03.2012, 13:34:16 »
Gram w kantera już dłuższy okres czasu więc podzielę się swoimi doświadczeniami w tym poradniku. Podzielę się z wami kilkoma poradami, taktykami i ciekawostkami mogącymi polepszyć naszą skuteczność podczas gry.

Broń
CT najczęściej wybierają M4. Jest to bardzo dobra, ale przede wszystkim celna broń. Posiada ona możliwość założenia tłumika, który oferuje nam ciche strzelanie, lecz obniża to celność. Można go używać na dalekie odległości (gdy chcemy zaskoczyć przeciwnika) lub podczas kampienia. M4 jest dobrą bronią do sprayowania. Można skutecznie zabijać przeciwnika podczas biegu. TT zazwyczaj sięga po AK. Staje się ono kłopotliwe dla ct jeśli używa go do dobry gracz. Broń ta posiada trzy zalety: jest tania, celna i zadaje duże obrażenia (więcej niż M4). Oczywiście posiada też wady: celne są tylko 3 pierwsze strzały. Broń ta posiada dosyć spory rozrzut, na dalsze odległości gra full-auto nie da żadnych rezultatów. Jest to broń dobra na bliskie odległości. Przeważnie w pojedynkach AK vs M4 zwycięża AK dzięki swojej dużej sile rażenia.

Teraz może porady bardziej praktyczne.

Po pierwsze niezbędna jest znajomość map. Trzeba się orientować gdzie się znajdujemy w danym momencie, gdzie mamy iść oraz znać najczęstsze pozycje wroga.

Zaskoczenie wroga
Często podczas gry zdarza się, że wiemy że za ścianą czai się wróg (na przykład ustawia się tak samo w każdej rundzie). Przeważnie kampi i ciężko jest go zabić. Co w takiej sytuacji trzeba zrobić? Najlepiej jest wyskoczyć zza rogu i od razu na początku strzelania do niego kucnąć. Trik ogólnie znany, ale skuteczny, a to się liczy najbardziej. Nie zawsze się sprawdza, ale najczęściej, mi oczywiście zawsze się udaje.

Różne przejścia/wyjścia
Chodzi tutaj m.in. o okna, drzwi, bramy. Drzwi - prawie wszystkie z nich skrzypią co daje info wrogowi o tym gdzie się aktualnie znajdujemy. Przeciwnik często obstawia je i od razu gdy coś usłyszy zabija nas. Dobrym sposobem na to jest skradanie się aż pod same drzwi, szybkie otworzenie ich i odskoczenie na bok lub do tylu. Gdy przeciwnik zmarnuje całą amunicję na skany i będzie ładował to wtedy wyskakujemy i likwidujemy go.
Podobnie jest z oknami - chodzi tu o szyby i kraty. One też są często obstawiane. Najlepiej ich po prostu unikać.

Ładowanie
Najczęstszy błąd w CSie z jakim się spotkałem ;). Czyli ładowanie w środku akcji, gdy z magazynku ubyły na przykład tylko 3 kule. Oczywiście najczęściej kończy się to śmiercią, gdyż za pierwszym zabitym przeciwnikiem wyskakuje nagle drugi, a my ładując jesteśmy bezradni. Jeśli natomiast jesteśmy pewnie, że drugi przeciwnik się nie pojawi to możemy się oddalić i spokojnie przeładować.

Strzelanie
Najważniejsze są pierwsze strzały, zaskoczenie wroga oraz refleks. Nie będę tu mówił, jak trzeba strzelać czy serią czy full-auto, bo każdy robi jak mu wygodniej. Powiem natomiast o tym, że warto jest strzelać w biegu (sprayować), gdyż trudno nas trafić, a robiąc to umiejętnie możemy zabić nawet cały team wroga. Nie bójmy się skanować, tym bardziej gdy jesteśmy pewni, że wróg jest w danym miejscu. Skany często się kończą łatwymi fragami bez narażania się na ogień wroga. Najlepiej jest skanować rożne drzwi lub cienkie ściany (np, kurnik na de_nuke).

Poruszanie się po mapie
Wiadome jest, że w CSie trzeba używać biegu, wolnego chodzenia, ale również kucania. Wiadomo - jeśli jesteśmy blisko akcji lub jakiejś strzelaniny nie ma sensu skradanie się. Ono przydaje się tylko wtedy, gdy wiemy gdzie jest przeciwnik oraz gdy podchodzimy do bomby by ja rozbroić lub podłożyć. To trzeba wyczuć. Wchodząc po drabinie też najlepiej robić to po cichu (trzymając "Ctrl" lub inny klawisz, pod którym ustawione masz kucanie.



Mam nadzieję, że ten poradnik komuś pomoże oraz że stanie się potrzebny dla początkujących graczy.

Poradnik napisany dla Banid.pl - stworzony przez Radomiego
« Ostatnia zmiana: 13.03.2012, 15:30:36 wysłana przez radomi1910 »
Plantujemy [FFA] - 31.186.81.70:27074
ZAPRASZAM ;)
Serwer jest hostowany przez OwnServer.pl ! Bardzo polecam!

Offline magma

  • Użytkownik
  • Reputacja: -19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nobody is perfect... My name is Nobody.
    • Kanał YT
  • Steam_ID: 0:1:34208429
Odp: Jak dobrze grać w Counter Strike - poradnik
« Odpowiedź #1 dnia: 11.03.2012, 16:03:25 »
W CS'a gram dosyć długo więc postanowiłem napisać swój własny poradnik.

http://www.wiaderko.com/cs-1.6/poradniki-cs/jak-dobrze-grac-w-counter-strike-poradnik,896.html

miały być własne poradniki...
"...bo jest paru ludzi, bo jest parę w życiu dobrych chwil, bo jest parę złudzeń,
które warto mieć by żyć..."


Offline ace

  • Użytkownik
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Witajcie, część i czołem !
  • Steam_ID: 0:1:10928113
Odp: Jak dobrze grać w Counter Strike - poradnik
« Odpowiedź #2 dnia: 11.03.2012, 16:09:13 »
do pieca z nim !

Offline JSokol

Odp: Jak dobrze grać w Counter Strike - poradnik
« Odpowiedź #3 dnia: 11.03.2012, 16:18:08 »
Czy autor tematu ma coś na swoją obronę? :>
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline radomi1910

Odp: Jak dobrze grać w Counter Strike - poradnik
« Odpowiedź #4 dnia: 11.03.2012, 20:35:58 »
Tak, poradnik pisalem samodzielnie, fakt jest podobny bo wzorowalem sie na tamtym poradniku jeśli chodzi o BUDOWĘ, treść pisałem samodzielnie w notatniku i potem przeniosłem tutaj na forum ;)
Plantujemy [FFA] - 31.186.81.70:27074
ZAPRASZAM ;)
Serwer jest hostowany przez OwnServer.pl ! Bardzo polecam!

Offline magma

  • Użytkownik
  • Reputacja: -19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nobody is perfect... My name is Nobody.
    • Kanał YT
  • Steam_ID: 0:1:34208429
Odp: Jak dobrze grać w Counter Strike - poradnik
« Odpowiedź #5 dnia: 12.03.2012, 19:09:17 »
własnie widac, skoro nawet wstep jest slowo w slowo..
"...bo jest paru ludzi, bo jest parę w życiu dobrych chwil, bo jest parę złudzeń,
które warto mieć by żyć..."


Offline radomi1910

Odp: Jak dobrze grać w Counter Strike - poradnik
« Odpowiedź #6 dnia: 13.03.2012, 15:31:17 »
juz ci poprawilem ten poczatek skoro cie tak bardzo to irytuje ;) bardziej skupialem sie na tresci poradnika niz na wstepie czy zakonczeniu
Plantujemy [FFA] - 31.186.81.70:27074
ZAPRASZAM ;)
Serwer jest hostowany przez OwnServer.pl ! Bardzo polecam!

Offline Vexation

Odp: Jak dobrze grać w Counter Strike - poradnik
« Odpowiedź #7 dnia: 13.03.2012, 21:00:08 »
+B