Ankieta

Co najchętniej widziałbyś jako dodatkową nagrodę w dużym konkursie:

myszkę gamingową
4 (40%)
klawiaturę gamingową
2 (20%)
słuchawki gamingowe
2 (20%)
podkładkę gamingową
1 (10%)
inne (napisz w temacie)
1 (10%)

Głosów w sumie: 10

Autor Wątek: Jaki sprzęt/gadżet gamingowy na nagrodę?  (Przeczytany 11201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JSokol

Jaki sprzęt/gadżet gamingowy na nagrodę?
« dnia: 15.03.2012, 10:05:42 »
Chciałbym się zorientować jakie gadżety albo sprzęt gamingowy interesowałby Was najbardziej przy jakimś większym konkursie. Możecie składać również inne, własne propozycje, oczywiście wszystko w ramach zdrowego rozsądku i bez szaleństw cenowych (chyba że ktoś chce zostać sponsorem? :D).

Zapraszam do udziału w ankiecie. Każdy głos będzie dla mnie ważny gdybym w przyszłości postanowił choć trochę poszaleć z nagrodami ;)
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline glutex

  • Użytkownik
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mamamba
    • UgTeam.eu
  • Steam_ID: 0:0:37251123
Odp: Jaki sprzęt/gadżet gamingowy na nagrodę?
« Odpowiedź #1 dnia: 15.03.2012, 11:57:36 »
Myślę, że najpierw można by się było zastanowić nad tym czego nie "oferować" ??
Moim zdaniem największą i najczęściej spotykaną "głupotą" organizatorów wszelakich konkursów na przeróżnych sieciach CS są nagrody typu "Konto Steam". Dlaczego ?? Ano dlatego, że 95% uczestników takowych konkursów ma już swój Steam ze swoją przegraną konkretną ilością godzin, więc na co komu nowe "czyste" konto ?? Chyba jedynie na sprzedaż... Drugą sprawą są "chwilowe małe serwery" - czyli to z czym mamy do "czynienia" na BanID . Serwery które jako tako nie znajdą innego zastosowania niż rozgrywanie MIX'ów. Oczywiście wytłumaczę dlaczego - mianowicie dlatego, że nie nadają się zbytnio do dołączenia do jakiejś już istniejącej sieci z powodu małej ilości slot'ów (trzeba by było dokupić nowe) oraz krótkiego okresu czasu (już na samym początku stracimy kilka dni na "formalności" typu konfiguracja itd.), do tego po "chwili" trzeba będzie go już przedłużać, więc ta opcja nadaję się tylko dla sieci planujących już wcześniej zakup serwera. Do tego dochodzą jeszcze sieci dla których takowy serwer miałby być pierwszym, co w większości przypadków całkowicie odpada - z reguły to serwery z dość dobrych serwerowni, a co za tym idzie, ich przedłużenie dość sporo kosztuje, a jak wiem ze swojego przypadku (sam jestem na etapie "rozkręcania" sieci) nie każdego na to stać. Nie chciałbym tutaj aby uznano moją wypowiedź za "wybrzydzanie", bo z pewnością nie łatwo takie coś jest "załatwić", lecz ja bardziej patrzę od strony praktycznej.

Teraz można by się zastanowić co może usatysfakcjonować uczestników takich konkursów.
Zacznijmy od rzeczy "błahych" - czyli konta Premium na BanID - jak dla mnie świetny pomysł, lecz za mało "rozbudowany" - trzeba by pomyśleć jeszcze nad jakimiś dodatkowymi możliwościami dla Ich "właścicieli". Drugą opcją mogłyby być np. rezerwacje slot'a/konta VIP na jakimś wybranym przez laureata serwerze większej sieci. Dosyć często na takich serwerach trzeba czekać na wolny slot, więc może by się to przyjęło.
Następną możliwością jest np. reklama swojej sieci/klanu na głównej stronie BanID. Może nie każdy należy do takiej społeczności, ale myślę, że wielu by się na to połasiło. Czwartą sprawą (choć nie wiem czy wykonalną) jest np. możliwość udziału w treningu jakiejś znanej drużyny - nie musiałby być to nawet udział czynny, ponieważ przypuszczam, że bardzo dużo graczy chciałoby chociaż zobaczyć jak i co "Ci znani" ćwiczą.

No i teraz przechodzimy do sedna sprawy, czyli tego co jest poruszone w temacie - sprzęt.

Myszka - dobry "gadżet" który każdy z nas posiada, w tym większość "grających" użytkowników w ponad przeciętnej wersji, więc oferując taką nagrodę, musiała by być ona z wyższej półki, co niestety przekłada się na cenę...

Słuchawki - dokładnie tak jak wyżej.

Natomiast interesującą sprawą może być kwestia podkładki oraz klawiatury z których dużo graczy rezygnuje (jako rzeczy drugiej kolejności), a z których pewnie nie jeden byłby zadowolony - mam tu głównie na myśli dobrej jakości podkładkę. Dodatkowo mogę do propozycji dołączyć nagrodę w postaci oryginalnego systemu operacyjnego - nie czarujmy się, każdy wie jak w Polsce wygląda sytuacja z legalnością oprogramowania, więc wygrana w postaci Microsoft Windows 7 Ultimate SP1 w wersji BOX chyba każdego by uszczęśliwiła (wiem, pojechałem po bandzie )...

To by było chyba na tyle z mojej strony...

//edit

Zapomniałbym. Dobrym rozwiązaniem byłby "system punktów". Za konkretne miejsce konkursowe użytkownik otrzymywałby konkretną ilość punktów które mógłby wymienić na wybrane przez siebie nagrody. Nie każdemu pasuje konkretna wygrana za konkretne miejsce, więc można by było zachować punkty do czasu następnego konkursu i później je zsumować, dzięki czemu byłaby możliwość otrzymania wybranej przez siebie nagrody.
« Ostatnia zmiana: 15.03.2012, 13:14:37 wysłana przez glutex »


┌∩┐(◕_◕)┌∩┐

Offline dazero

Odp: Jaki sprzęt/gadżet gamingowy na nagrodę?
« Odpowiedź #2 dnia: 15.03.2012, 13:04:52 »
Mi się wydaje, że podkładki ponieważ są tańsze i na pewno lepiej by było dla zwycieżców podkładki niż dla zwyciężcy słuchawki/mysz ;)

Offline NUM_-

Odp: Jaki sprzęt/gadżet gamingowy na nagrodę?
« Odpowiedź #3 dnia: 15.03.2012, 14:47:07 »
Słuchawki albo mysz z podkładką w zestawie:P

Offline Vexation

Odp: Jaki sprzęt/gadżet gamingowy na nagrodę?
« Odpowiedź #4 dnia: 15.03.2012, 16:46:11 »
Z klawiatur - Razer Lycosa
Z myszek - Steelseries Kinzu
Słuchawki - Syberie v1
Podkładki - Razer goliatus

Offline psiocha

Odp: Jaki sprzęt/gadżet gamingowy na nagrodę?
« Odpowiedź #5 dnia: 15.03.2012, 17:36:31 »
Słuchawki ,myszka ,podkładka ,karta dźwiękowa ,monitor

Offline magma

  • Użytkownik
  • Reputacja: -19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nobody is perfect... My name is Nobody.
    • Kanał YT
  • Steam_ID: 0:1:34208429
Odp: Jaki sprzęt/gadżet gamingowy na nagrodę?
« Odpowiedź #6 dnia: 15.03.2012, 20:07:44 »
Zapomniałbym. Dobrym rozwiązaniem byłby "system punktów". Za konkretne miejsce konkursowe użytkownik otrzymywałby konkretną ilość punktów które mógłby wymienić na wybrane przez siebie nagrody. Nie każdemu pasuje konkretna wygrana za konkretne miejsce, więc można by było zachować punkty do czasu następnego konkursu i później je zsumować, dzięki czemu byłaby możliwość otrzymania wybranej przez siebie nagrody.

Bardzo dobry pomysł, dołączam się jak najbardziej ;)
"...bo jest paru ludzi, bo jest parę w życiu dobrych chwil, bo jest parę złudzeń,
które warto mieć by żyć..."