Autor Wątek: [WYJAŚNIONE] Top Znanych  (Przeczytany 15193 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Strajker

[WYJAŚNIONE] Top Znanych
« dnia: 04.01.2013, 13:54:07 »
Witam,

Mam pytanie jak to jest naliczany ten Top Znanych, od czego to zależy żeby być jak najwyżej?
Na początku wydawało mi się, że od wejść na profil jednak mając 3031 wejść nie ma mnie na tej liście, nie wiem czy to błąd czy to na czymś innym polega.

Pozdrawiam!

Offline JSokol

Odp: Top Znanych
« Odpowiedź #1 dnia: 07.01.2013, 11:21:49 »
Cześć,

Top Znanych obejmuje tylko graczy, którzy są rozpoznawalni na polskiej scenie e-sportowej. Na początku swojego istnienia obejmował również "zwykłych graczy" ale wtedy rozpoczęły się nielegalne praktyki nabijania odwiedzin, przez co zmuszony byłem ograniczyć tą statystykę tylko do osób będących na liście graczy rozpoznawalnych.

Pozdrawiam
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline voolkano

Odp: Top Znanych
« Odpowiedź #2 dnia: 03.03.2013, 13:04:42 »
no i słusznie Sokół :) !
Nigdy nie rezygnuj z celu, którego osiągnięcie wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie.

Offline glutex

  • Użytkownik
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mamamba
    • UgTeam.eu
  • Steam_ID: 0:0:37251123
Odp: Top Znanych
« Odpowiedź #3 dnia: 04.03.2013, 20:11:02 »


┌∩┐(◕_◕)┌∩┐

Offline `NN

  • Użytkownik
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Filip =)
    • CSCenter.pl
  • Steam_ID: 0:0:14868234
Odp: Top Znanych
« Odpowiedź #4 dnia: 09.03.2013, 22:09:26 »
Cześć,

Top Znanych obejmuje tylko graczy, którzy są rozpoznawalni na polskiej scenie e-sportowej. Na początku swojego istnienia obejmował również "zwykłych graczy" ale wtedy rozpoczęły się nielegalne praktyki nabijania odwiedzin, przez co zmuszony byłem ograniczyć tą statystykę tylko do osób będących na liście graczy rozpoznawalnych.

Pozdrawiam

A może by zrobić oddzielnie statystyki "zwykłych" graczy? Oczywiście TOPka byłaby sprawdzana, żeby nie było sytuacji, że ktoś wbije sobie 2k odwiedzin w 1 dzień nagle.

Offline DomiNN

  • Pro
  • Moderator Globalny
  • *
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pro
    • Banid.pl
  • Steam_ID: 0:1:966143
Odp: Top Znanych
« Odpowiedź #5 dnia: 09.03.2013, 22:26:05 »
Dobry pomysł ;>

Offline glutex

  • Użytkownik
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mamamba
    • UgTeam.eu
  • Steam_ID: 0:0:37251123
Odp: Top Znanych
« Odpowiedź #6 dnia: 10.03.2013, 11:08:42 »
Niezbyt... Jak dla mnie cały ten licznik jest trochę bez sensu, a nabijanie odwiedzin to zjawisko na porządku dziennym - myślicie, że Ci z 2, 3 tysiącami odwiedzin są na tyle popularni ?? Jakoś nie sądzę. Jeśli do tego miałby być jeszcze ranking dopiero zrobiłby się syf, a dzieciaki nabijały by sobie pozycje wzajemnie itd. Poza tym, "tym znanym" raczej nie zależy na ilości odwiedzin, więc takowy ranking byłby tak wiarygodny jak polscy politycy. Obstawiam, że po 3 miesiącach top15 zajęte byłoby przez 12-13 letnie dzieciaki o których nikt nigdy nie słyszał i nie usłyszy...


┌∩┐(◕_◕)┌∩┐

Offline DomiNN

  • Pro
  • Moderator Globalny
  • *
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pro
    • Banid.pl
  • Steam_ID: 0:1:966143
Odp: Top Znanych
« Odpowiedź #7 dnia: 10.03.2013, 12:56:44 »
Trzeba by było jakoś przerobić ten licznik, aby wykrywał np 100/200+ wejść na dzień
lub coś podobnego.

Offline `NN

  • Użytkownik
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Filip =)
    • CSCenter.pl
  • Steam_ID: 0:0:14868234
Odp: Top Znanych
« Odpowiedź #8 dnia: 15.03.2013, 15:42:18 »
Niezbyt... Jak dla mnie cały ten licznik jest trochę bez sensu, a nabijanie odwiedzin to zjawisko na porządku dziennym - myślicie, że Ci z 2, 3 tysiącami odwiedzin są na tyle popularni ?? Jakoś nie sądzę. Jeśli do tego miałby być jeszcze ranking dopiero zrobiłby się syf, a dzieciaki nabijały by sobie pozycje wzajemnie itd. Poza tym, "tym znanym" raczej nie zależy na ilości odwiedzin, więc takowy ranking byłby tak wiarygodny jak polscy politycy. Obstawiam, że po 3 miesiącach top15 zajęte byłoby przez 12-13 letnie dzieciaki o których nikt nigdy nie słyszał i nie usłyszy...

Nie odbierz tego jako chwalenia się, ale jestem rozpoznawany przez niektórych ludzi na niektórych forach, omijam już zaproszenia na steama, które czasami jak przyjdą to jak powódź, a czasami cisza.
Tak jak kolega wyżej napisał, bardzo łatwo odróżnić nabijanie odwiedzin od zwykłych linków w sygnaturach na forach czy też po zwykłych mixach od celowego ich nabijania tj. w 1 dzien dojdzie 1500 odwiedzin, a w drugim dniu już 5, a kolejnym 30. Wykrywanie potencjalnych "oszustów"(względem nabijania odwiedzin) - jak najbardziej ok. Banowanie ich z automatu - nie, banowaniem już by musiała się zająć osoba.
Nie rozumiem, do jakiego syfu nawiązujesz, projekt ma się rozwijać czy ma stać w miejscu? Nikt nie zmusza Ciebie do oglądania statystyk, BANID jest w głównej mierze narzędziem do sprawdzania "z kim grasz", statystyki są dodatkiem, a nawet one cieszą, gdy są aktualizowane.
Nie odróżniasz gruntowych zmian od mniejszych poprawek, aktualizacji lub COŚ co jest na granicy aktualizacji, choć nią nie jest.

Offline DomiNN

  • Pro
  • Moderator Globalny
  • *
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pro
    • Banid.pl
  • Steam_ID: 0:1:966143
Odp: Top Znanych
« Odpowiedź #9 dnia: 15.03.2013, 16:49:12 »
Dobrze mówi, polać mu =D

Offline KoXu

  • Użytkownik
  • Reputacja: -1
  • Płeć: Mężczyzna
  • ~SparDa aka Zaj**isty <3
    • Sieć Serwerów
  • Steam_ID: 0:1:51534556
Odp: Top Znanych
« Odpowiedź #10 dnia: 22.03.2013, 15:31:59 »
ale po co ? abyście podsyłali linki do kont by wam Wbijali na odwiedziny ...
~SparDa aka Zaj**isty <3

Offline `NN

  • Użytkownik
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Filip =)
    • CSCenter.pl
  • Steam_ID: 0:0:14868234
Odp: Top Znanych
« Odpowiedź #11 dnia: 22.03.2013, 18:24:53 »
ale po co ? abyście podsyłali linki do kont by wam Wbijali na odwiedziny ...

A Ty chociaż czytasz posty? Czy piszesz byle co byle by sobie napić posta?

Offline JSokol

Odp: Top Znanych
« Odpowiedź #12 dnia: 29.04.2013, 14:36:08 »
Mogę wymienić mnóstwo przykładów, dlaczego "zwykli gracze" zostali wyłączeni z uzględnienia w "top znanych", bo zbanowanych profili oraz poblokowanych liczników jest całe mnóstwo - wszyscy mieli "parcie na odwiedziny" przez co niejednokrotnie dobijali serwer ilością zapytań puszczanych na serwer, co fachowo nazywa się DDoSem, a w ich przypadku nazywało się to GŁUPOTĄ.

Licznik odwiedzin profilu był jedną z największych moich pomyłek - od początku były kombinowania, matactwa i nabijanie odwiedzin. Wprowadzałem zabezpieczenia, udoskonalenia, blokowałem liczniki itd, itp, ale cwaniactwo wciąż kwitło. Kilka ładnych dni temu dopracowałem się wreszcie takiego analizatora logów, że w ciągu ostatniego tygodnia nikt się nie uchował - zablokowałem łącznie grubo ponad 30 profili, w tym część z nich otrzymała bana na profil. Dlatego też w "nowej odsłonie Banid" nie będzie mechanizmu zliczania odwiedzin - w jego miejsce pojawi się rozsądniejszy i bardziej wiarygodny "licznik popularności" danego Steam_ID.

Niestety w grupie kilkudziesięciu tysięcy użytkowników zawsze znajdzie się grupka, która nie będzie potrafiłą się zachować przynajmniej przyzwoicie i będzie psuć zabawę - ot taka jest ludzka mentalność.

Podsumowując - "licznik odwiedzin" zniknie i nie będę po nim płakać. W jego miejsce powstanie nowe, lepsze rozwiązanie. Niestety póki co mnóstwo czasu tracę na analizowanie logów pod kątem odszustów, a czas ten mógłbym poświęcić w tworzenie nowego Banid....
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline `NN

  • Użytkownik
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Filip =)
    • CSCenter.pl
  • Steam_ID: 0:0:14868234
Odp: Top Znanych
« Odpowiedź #13 dnia: 29.04.2013, 15:08:19 »
Mogę wymienić mnóstwo przykładów, dlaczego "zwykli gracze" zostali wyłączeni z uzględnienia w "top znanych", bo zbanowanych profili oraz poblokowanych liczników jest całe mnóstwo - wszyscy mieli "parcie na odwiedziny" przez co niejednokrotnie dobijali serwer ilością zapytań puszczanych na serwer, co fachowo nazywa się DDoSem, a w ich przypadku nazywało się to GŁUPOTĄ.

Licznik odwiedzin profilu był jedną z największych moich pomyłek - od początku były kombinowania, matactwa i nabijanie odwiedzin. Wprowadzałem zabezpieczenia, udoskonalenia, blokowałem liczniki itd, itp, ale cwaniactwo wciąż kwitło. Kilka ładnych dni temu dopracowałem się wreszcie takiego analizatora logów, że w ciągu ostatniego tygodnia nikt się nie uchował - zablokowałem łącznie grubo ponad 30 profili, w tym część z nich otrzymała bana na profil. Dlatego też w "nowej odsłonie Banid" nie będzie mechanizmu zliczania odwiedzin - w jego miejsce pojawi się rozsądniejszy i bardziej wiarygodny "licznik popularności" danego Steam_ID.

Niestety w grupie kilkudziesięciu tysięcy użytkowników zawsze znajdzie się grupka, która nie będzie potrafiłą się zachować przynajmniej przyzwoicie i będzie psuć zabawę - ot taka jest ludzka mentalność.

Podsumowując - "licznik odwiedzin" zniknie i nie będę po nim płakać. W jego miejsce powstanie nowe, lepsze rozwiązanie. Niestety póki co mnóstwo czasu tracę na analizowanie logów pod kątem odszustów, a czas ten mógłbym poświęcić w tworzenie nowego Banid....

No i przynajmniej jest konkretny powód z pełnym opisem :) Jeśli już schodzimy na temat nowego licznika "popularności", to oby on nie polegał na klikaniu przykładowo "plusów", co można zobaczyć na przykładzie cs-monitor, gdzie ludzie wbijali po proxy i wbijali odwiedziny. Głupstwem tez będzie moim zdaniem, aby każdy "punkt popularności" był weryfikowany poprzez dodanie jakiegoś ciągu znaków w nazwie na steamie, bo jest to po prostu uciążliwe, choć chyba najskuteczniejsze wyjście.