Autor Wątek: Ban na VAC  (Przeczytany 13688 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tiger_pl

Ban na VAC
« dnia: 03.06.2013, 13:35:12 »
Znam mniej więcej procedury jakie są przy otrzymaniu bana od Vac ale...
Tak jak w tym zgłoszeniu:http://banid.pl/kto?to=0:1:32949883 Gracz ten podaje info,że właśnie w tym dniu skradziono mu konto steam no i od razu ktoś tam zaczął grać na haxach (na jego koncie skradzionym jemu).
Zastanawiam się czy jest jakaś możliwość sprawdzenia IP gracza,który w momencie otrzymania tego bana grał lub miał włączonego steama.
Po za tym,nie wiem jak to jest dokładnie ale czy np. podczas grania i jak skanuje Vac pamięć czy programy antywirusowe mogą być uznane przez Vac jako jakiś program haxujący.
Informacje te o tyle są istotne bo....takie tłumaczenie pojawia się teraz właśnie u tego gracza,któremu podobno skradziono konto.
Tu już nie chodzi o straty materialne (koszty poniesione za tego steama) ale o samo działanie.
I trudno teraz udowodnić czy faktycznie skradziono konto czy po prostu grał na odpałach.
Możecie mi pomoc w tej dyskusji??
Dziękuje.
ps.Wydaje mi się,że napisałem ten temat w dobrym dziale by poddac ten wątek szerszej dyskusji bo nie jedna taka sytuacja,zapewne miala miejsce.

Offline DomiNN

  • Pro
  • Moderator Globalny
  • *
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pro
    • Banid.pl
  • Steam_ID: 0:1:966143
Odp: Ban na VAC
« Odpowiedź #1 dnia: 03.06.2013, 17:08:17 »
Szczerze mówiąc nie widziałem jeszcze takiej sytuacji, że VAC dało unbana, bo jak oni to piszą
"Administracja VAC nie popełnia błędów"

Offline JSokol

Odp: Ban na VAC
« Odpowiedź #2 dnia: 04.06.2013, 17:44:29 »
Z banem VAC jest trochę jak z wyrokiem sądu. Skazany mówi jedno, a sąd na podstawie zgromadzonych dowodów mówi drugie. Czy wierzyć w decyzję sądu czy w racje skazanego? - to już sprawa indywidualna każdego z nas.

Odnośnie banów VAC wierzę, że "za freeko" nie są wystawiane. Wydaje mi się wręcz, że jest to najbardziej zaufany system weryfikacji uczciwości graczy - nie dość że wydany "u źródła" więc ma duże pole manewru, to jeszcze nie ma żadnych profitów z "udupienia" kogoś.

EDIT:
Jeszcze odnośnie skradzionych kont - w przypadku aktualnych zabezpieczeń Steama jedynymi możliwościami stracenia konta są:
a) naiwność użytkowników
b) wyłączanie na własną odpowiedzialność wielostopniowego uwierzytelniania - czyli de facto punkt a)
c) banalne hasła - co w połączeniu z punktem b) daje punkt a)

EDIT2:
Kilka lat temu też mi "skradziono konto" - wtedy jeszcze nie było wielostopniowego uwierzytelniania i na dodatek całe hasło było w odwracalny sposób zaszyfrowane w pliku który każdy miał na własnym dysku - teraz już to na szczęście zmienili, co nie zmienia faktu że też je straciłem przez naiwność :D na szczęście miałem wersję pudełkową i dzięki temu karteczka z kluczem gry + support steam = odzyskane konto
« Ostatnia zmiana: 04.06.2013, 17:50:19 wysłana przez JSokol »
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline DomiNN

  • Pro
  • Moderator Globalny
  • *
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pro
    • Banid.pl
  • Steam_ID: 0:1:966143
Odp: Ban na VAC
« Odpowiedź #3 dnia: 04.06.2013, 17:49:45 »
Dobrze Sokół mówisz bo nawet od zgłoszenia kogoś jako cziter (przy profilu steam jest taka możliwość) lub od właczenia jakiegoś cheatu to VALVE po 2 tygodnia może dopiero zbanować :)

Wiec pewnie przez ten czas analizują itp ;]

Offline Dr4G[0N]

  • Nowy użytkownik
  • Reputacja: 0
  • Ponad wszystko.
  • Steam_ID: 0:0:50904658
Odp: Ban na VAC
« Odpowiedź #4 dnia: 07.06.2013, 17:58:35 »
Czyli banują po upływie 2 tygodni ;) Właśnie o to mi chodziło.
A czy programy takie jak Avast mogą zostać uznane za czity przy skanowaniu folderu z cs 1.6. Jestem prawie pewien , że nie. Ale chciałbym ,żeby ktoś potwierdzić.

Offline DomiNN

  • Pro
  • Moderator Globalny
  • *
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pro
    • Banid.pl
  • Steam_ID: 0:1:966143
Odp: Ban na VAC
« Odpowiedź #5 dnia: 07.06.2013, 19:01:16 »
Nie jest uznawany jako czit

Offline Dr4G[0N]

  • Nowy użytkownik
  • Reputacja: 0
  • Ponad wszystko.
  • Steam_ID: 0:0:50904658
Odp: Ban na VAC
« Odpowiedź #6 dnia: 07.06.2013, 20:13:52 »
O to mi chodziło.


Bana doje VAC na 100% po wykryciu czita?

Offline Dr4G[0N]

  • Nowy użytkownik
  • Reputacja: 0
  • Ponad wszystko.
  • Steam_ID: 0:0:50904658
Odp: Ban na VAC
« Odpowiedź #7 dnia: 07.06.2013, 20:42:51 »
VAC daje bana po 2 tygodniach od wykrycia na 100%?

Przepraszam za post pod postem ale nie mogę edytować.

Offline DomiNN

  • Pro
  • Moderator Globalny
  • *
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pro
    • Banid.pl
  • Steam_ID: 0:1:966143
Odp: Ban na VAC
« Odpowiedź #8 dnia: 07.06.2013, 22:47:22 »
Tak, ale ten czas to około 2tygodnie a nie równo 2tyg.