Autor Wątek: Sterowniki  (Przeczytany 11957 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sagi

Sterowniki
« dnia: 14.09.2011, 21:37:52 »
Siemka zainstalowałem sterowniki  Omega Drivers 3.8.442 do karty graficznej Radeon 9600
oraz C-Media  AC 97 Audio drivers do kart dzwiekowej ac97

Jak wiecie w takich sterowników jest maaasa ustawień jest ich od groma dodatkowo są po angielsku
jeśli ktoś się zna niech mi pomoże i powie jak ustawić aby wyciągnąć z nich jak największa wydajność  do csa [fspy] na mój sprzęt

Komputer
System operacyjny Microsoft Windows XP Professional
Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 3
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Płyta główna
Typ procesora AMD Athlon XP, 1400 MHz (10.5 x 133) 1600+
Nazwa płyty głównej ASRock K7Upgrade-600 (4 PCI, 2 AGP, 1 K8 Bridge Port, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)
Mikroukład płyty głównej VIA VT8377 Apollo KT600
Pamięć fizyczna 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)
Typ BIOS'u AMI (04/08/05)
Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)
Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Ekran
Karta wideo RADEON 9600 PRO Family (Microsoft Corporation) (256 MB)
Karta wideo RADEON 9600 PRO SEC Family (Microsoft Corporation) (256 MB)
Akcelerator 3D ATI Radeon 9600 (RV350)
Monitor LG 775FT Plus [17" CRT] (12369192)

Multimedia
Karta dźwiękowa VIA AC'97 Enhanced Audio Controller

Magazyn
Kontroler IDE Kontroler VIA Bus Master IDE
Dysk fizyczny WDC WD800JB-00JJC0 (74 GB, IDE)
Napęd dysków optycznych HL-DT-ST DVD-RAM GSA-H55N
Status dysków SMART OK

P

Może jakieś screeny z waszych ustawień albo poradniki po polsku co do ustawień :) bardzo proszę bo tych ustawień są setki i nie moge się połapać

Offline magma

  • Użytkownik
  • Reputacja: -19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nobody is perfect... My name is Nobody.
    • Kanał YT
  • Steam_ID: 0:1:34208429
Odp: Sterowniki
« Odpowiedź #1 dnia: 15.09.2011, 08:41:05 »
jeśli ktoś się zna niech mi pomoże i powie jak ustawić aby wyciągnąć z nich jak największa wydajność  do csa [fspy] na mój sprzęt
Przecież do cs 1.6 i tak optymalną wartością jest 100(99)fps (ogólnie startowo cs jest ograniczony na 100 fps, ale można to odblokować odpowiednią komenda).
Co do 'wyciągania fps' oczywiście wyłączamy synchronizację pionową i nie trzeba do tego grzebać w sterowniku- można dać komendę startową i po problemie. Dodatkowo można troszkę wyciągnąć więcej poprzez zmianę cfg w grze- tutaj odsyłam do poradników z googli. Jeżeli to będzie mało da się jeszcze podmienić modele z gry co również zwiększa liczbę fps w grze.

Jeżeli rozpatrujemy tylko cs'a to nie trzeba nic 'dotykać' jeśli chodzi o kartę dźwiękową.
Tyle.

edit: Jak jesteś ciekawy to mi się udało 'wyciągnąć' fps w samej grze około 998:



(i nie chodzi tutaj, że nie potrafię zrobić zrzutu ekranu, lecz podczas tej operacji spada ilość fps [patrz niżej])

« Ostatnia zmiana: 15.09.2011, 08:54:23 wysłana przez magma »
"...bo jest paru ludzi, bo jest parę w życiu dobrych chwil, bo jest parę złudzeń,
które warto mieć by żyć..."


Offline Sagi

Odp: Sterowniki
« Odpowiedź #2 dnia: 15.09.2011, 11:09:46 »
łoł nieźle ja wyciągam w 100 fps ale w grze spadają do 50-60 więcej nie mogę wynieść i czy to jest problem konfiguracji sterwowników czy poprostu mam za słaby sprzęcior ?

Chodzi mi oto żeby wyciągnąć stałe 90-100 fpsów :) żeby w grze nie spadały

Offline magma

  • Użytkownik
  • Reputacja: -19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nobody is perfect... My name is Nobody.
    • Kanał YT
  • Steam_ID: 0:1:34208429
Odp: Sterowniki
« Odpowiedź #3 dnia: 15.09.2011, 12:40:39 »
1. Przeczyść swój rejestr (jak nie wiesz czym to prosty w obsłudze jest program EasyCleaner, ale ja osobiście używam ASCP)
2. Przeskanuj programem antywirusowym komputer w celu wyeliminowania opcji, że Ci komputer muli przez robaki.

Masz już minimalnie sprawniejszy system, teraz strona CS:

1. Wyłącz synchronizację pionową w cs poprzez komende startowa cs (bez grzebania w sterownikach karty gaficznej!)
Cytuj
Wyłączenie antyaliasingu
-noaafonts
Jeśli nadal nie wiesz co mam na myśli kliknij.
2. Wchodzisz tutaj i stosujesz się koniecznie do punktu 7 (czyli cfg), opcjonalnie 4 (podmianka modeli)
3. Daj znać jaki otrzymałeś efekt ;)
"...bo jest paru ludzi, bo jest parę w życiu dobrych chwil, bo jest parę złudzeń,
które warto mieć by żyć..."


Offline Sagi

Odp: Sterowniki
« Odpowiedź #4 dnia: 15.09.2011, 15:02:27 »
to są moje dokładne parametry startowe -freq 75 -gl -16bpp -heapsize 524288 -noaafonts -noforcemaccel -noforcemparms -noforcemspd +ex_interp 0.01 +cl_croshaircolor "255 255 255"

Dodam że monitor jest stary i wyciąga max 75 hz

co do wirusów to zbędne komputer 1 dzień po formacie :)

Wyciągam ok 60 stałych fps w akcji/ruchu w csie :) a w spokoju spokojnie osiąga 100 fps ale wolałem sobie ustawić fps_max 75
mi chodzi o fps w akcji biegu tzn stałe fps żeby było wiecej
może poprostu sprzęt zasłaby zobacz do mojego pierwszego postu 

Offline JSokol

Odp: Sterowniki
« Odpowiedź #5 dnia: 15.09.2011, 15:23:34 »
Z tego sprzętu powinno się dać wykrzesać "coś więcej".

Sprawdzałeś może czy w trakcie grania w tle nie pracuje Ci milion zbędnych procesów? Wiem, że jesteś "świeżo po formacie", ale jakby nie patrzeć to nawet w świeżo zainstalowanym Windowsie jest cała masa zbędnych rzeczy, które niepotrzebnie pożerają zasoby :P u siebie z XP'ka korzystam tylko do grania i "odchudziłem" go sobie ze wszystkich kompletnie zbędnych gadżetów, które tylko pochłaniają zasoby, przez co zyskałem ładnych parenaście/paredziesiąt FPSów na moim prehistorycznym lapku ;)
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline Sagi

Odp: Sterowniki
« Odpowiedź #6 dnia: 15.09.2011, 15:49:01 »
a czy moje procesory da sie jakoś odchudzić ?



Offline magma

  • Użytkownik
  • Reputacja: -19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nobody is perfect... My name is Nobody.
    • Kanał YT
  • Steam_ID: 0:1:34208429
Odp: Sterowniki
« Odpowiedź #7 dnia: 15.09.2011, 16:21:15 »
wh wyłącz ^^
a tak serio, nie widzę procesów które kradłyby Ci jakoś mocno zasoby...
Wprowadziłeś te komendy do swojego cfg z linku który podałem i ściągałeś modele zwiększające liczbę fps?

Ja szczerze mówiąc dawno temu skorzystałem z tych 'kompendium fps' (bo w gruncie rzeczy w każdym jest to samo napisane) i dało rade wyciągnąć dużo więcej fps- sam miałem max 60 w trakcie gry/poruszania się postaci teraz mam stałe 99 no chyba, że stoję w smoke'u.
"...bo jest paru ludzi, bo jest parę w życiu dobrych chwil, bo jest parę złudzeń,
które warto mieć by żyć..."


Offline Sagi

Odp: Sterowniki
« Odpowiedź #8 dnia: 15.09.2011, 16:40:44 »
Wole już z tymi 60-70 zostąć niż mieszać csa z tymi komendami bo niektóre moga zepsuć gre ;/ a tych modeli znieść nie moge ;d