Autor Wątek: Testy serwera FFA :)  (Przeczytany 19258 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline JSokol

Testy serwera FFA :)
« dnia: 12.11.2011, 19:14:45 »
Zapraszam do testowania serwera FFA :)
Łączyć się można poprzez:
banid.pl:27015
188.116.32.37:27015

Wszelkie konstruktywne uwagi mile widziane :) Cudów nie oczekujmy, bo to póki co tylko testy obciążeniowe :)
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline feever

Odp: Testy serwera FFA :)
« Odpowiedź #1 dnia: 12.11.2011, 19:41:50 »
Pingi skaczą co jakiś czas do ~220 ms.
RzeZnia.eu TP [ESL Maps] Steam IP: 193.33.176.122:27015

Offline Pio

  • Cheater
  • Użytkownik
  • Reputacja: 9
  • Płeć: Mężczyzna
    • banid
  • Steam_ID: 0:0:12935899
Odp: Testy serwera FFA :)
« Odpowiedź #2 dnia: 12.11.2011, 20:16:43 »
Ładnie pięknie działa. :) czasami coś skoczy, ale wystarczy dopracować. :)
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spądzać czas z idiotami."
— Ernest Hemingway

Offline JSokol

Odp: Testy serwera FFA :)
« Odpowiedź #3 dnia: 12.11.2011, 20:24:18 »
Aż sobie wszedłem postrzelać, ale net mnie co chwila przywieszał tak więc nawet nie wiem czy i jak chodzi :( :P
Pokombinujemy, pozmieniamy i będzie hulać jeszcze lepiej ;)

Wpadajcie grupkami, testujcie, zdawajcie relacje - im więcej konkretów tym lepiej.
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline Sylwia_R

  • HD 58061 VY CMa
  • Moderator Globalny
  • *
  • *
  • Reputacja: 7
  • Płeć: Kobieta
  • stoją otworem podboje gdzie czytelników roje...
    • Sylwia :D
  • Steam_ID: 0:1:9460945
Odp: Testy serwera FFA :)
« Odpowiedź #4 dnia: 12.11.2011, 21:11:44 »
Nie ma kogo zabijać  :((( Zapraszajcie znajomych! :D

Offline Kakus

Odp: Testy serwera FFA :)
« Odpowiedź #5 dnia: 13.11.2011, 09:44:56 »
Jak na razie to widziałem 2 osoby, które testowały serwer :p ja i lol2x  ; D

Offline JSokol

Odp: Testy serwera FFA :)
« Odpowiedź #6 dnia: 13.11.2011, 10:27:31 »
Jak na razie to widziałem 2 osoby, które testowały serwer :p ja i lol2x  ; D
Nie no wczoraj po 19 i jakoś przed 20 był nawet full :P
Co prawda mój net ostatnio strasznie szaleje, więc ja sobie długo nie pograłem, a późnym wieczorem już mało kto pogrywał, ale mam nadzieję że jak już wszystko będzie dopięte na ostatni guzik, to będzie inaczej ;)
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline 2fast2kill

Odp: Testy serwera FFA :)
« Odpowiedź #7 dnia: 13.11.2011, 11:09:43 »
Z czasem napełni się ludźmi i życiem :).
Przydałoby się paru adminów ? :>

Offline JSokol

Odp: Testy serwera FFA :)
« Odpowiedź #8 dnia: 13.11.2011, 15:26:56 »
Najpierw testy, później admini ;)

Kolejna seria zmian za nami, zapraszam:
banid.pl:27015
188.116.32.37:27015
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline JSokol

Odp: Testy serwera FFA :)
« Odpowiedź #9 dnia: 14.11.2011, 20:57:20 »
Proszę o uwagi, póki testujemy serwer, niebawem zrobię panel do pobierania dem, pójdą ostatnie poprawki w konfiguracji i będzie można ruszać z REKRUTACJĄ NA ADMINÓW (:D) i z zapełnianiem serwer ludźmi chętnymi do strzelania baniek!

:)
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline feever

Odp: Testy serwera FFA :)
« Odpowiedź #10 dnia: 14.11.2011, 22:46:50 »
Ciężko ocenić jakość gry skoro nie ma do kogo strzelać.


Odnośnie pluginu wymuszającego interp: http://iv.pl/images/40438359379005750587.jpg

- w HUD pisze, że ustawiło na 0.01
- w chat pisze, że ustawiło na 0.02

a tak naprawdę wymusiło 0.01 + reklama jakiejś sieci która nie istnieje


Moje zdanie jest takie, nie widzę sensu wymuszania na serwerach z protokołem 48 interpu, a tym bardziej narzucania wartości 0.01 skoro nawet w lidze ESL można mieć w przedziale 0.01-0.02. Pamiętajmy, że to publik i tu nie będzie się grać o złote kalesony.
W dodatku wystarczy, że gracz zbinduje na klawiszu 'W' wykonanie komendy ex_interp 0.1 i biega całą rundę z błędnym interpem bo ten plugin wymusza przy respawnie czyli na początku każdej rundy - jednym słowem plugin do śmietnika :)

Rozwiązaniem jest sprawdzanie interpu np. co 30 sekund choćby w przedziale 0.01-0.03. Błędy interp kończy się kickiem + instrukcja w konsoli co, gdzie i jak wpisać.

Jeśli będziesz zainteresowany zapraszam na PW.
« Ostatnia zmiana: 15.11.2011, 06:30:16 wysłana przez feever »
RzeZnia.eu TP [ESL Maps] Steam IP: 193.33.176.122:27015

Offline magma

  • Użytkownik
  • Reputacja: -19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nobody is perfect... My name is Nobody.
    • Kanał YT
  • Steam_ID: 0:1:34208429
Odp: Testy serwera FFA :)
« Odpowiedź #11 dnia: 15.11.2011, 17:22:49 »
Rozwiązaniem jest sprawdzanie interpu np. co 30 sekund choćby w przedziale 0.01-0.03. Błędy interp kończy się kickiem + instrukcja w konsoli co, gdzie i jak wpisać.
SB guardian dobrze skonfigurowany, i możesz mieć interp do wartości jakiej chcesz (do tej 0.03 tolerancja jak na esl, albo do 0.05 jak na publikach)- zła wartość = automatyczny kick. Nic prostszego...
"...bo jest paru ludzi, bo jest parę w życiu dobrych chwil, bo jest parę złudzeń,
które warto mieć by żyć..."


Offline JSokol

Odp: Testy serwera FFA :)
« Odpowiedź #12 dnia: 15.11.2011, 19:56:35 »
Rozwiązaniem jest sprawdzanie interpu np. co 30 sekund choćby w przedziale 0.01-0.03. Błędy interp kończy się kickiem + instrukcja w konsoli co, gdzie i jak wpisać.
SB guardian dobrze skonfigurowany, i możesz mieć interp do wartości jakiej chcesz (do tej 0.03 tolerancja jak na esl, albo do 0.05 jak na publikach)- zła wartość = automatyczny kick. Nic prostszego...

SBGuardian by niemiłosiernie zamulił serwer publiczny :P Niestety nie jest on zbyt "lekki" dla serwera.
Ale opcja innego pluginu oczywiście wchodzi w grę, zaraz się odezwę do Ciebie feever.

Co do samego serwera - dzisiaj jeszcze pójdzie kolejna rekonfiguracja, podmienimy kilka pluginów, jutro zrobię panel do pobierania demek (włącznie z tymi z ostatnich dni) i powoli będzie można ruszać z obsadzaniem serwera adminami ;) Co Wy na to? :>
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline eristoff

Odp: Testy serwera FFA :)
« Odpowiedź #13 dnia: 16.11.2011, 08:22:15 »
fajnie fajnie :P grałem chwile no i tak jak pisali wyżej ping skacze hehe ogólnie myślę ze serwer z czasem dobrze skonfigurujesz ale nie wiem dlaczego FFA to jest oczywiste ze TP byś szybciej zapełnił. Ale nie ukrywam ze od czasu do czasu wejdę zagrać.

A i jeszcze tak żarcikiem powiem ci ściągnij sobie liste Cziterow z BL lub Anti hehe :DD

Offline JSokol

Odp: Testy serwera FFA :)
« Odpowiedź #14 dnia: 16.11.2011, 09:54:35 »
fajnie fajnie :P grałem chwile no i tak jak pisali wyżej ping skacze hehe ogólnie myślę ze serwer z czasem dobrze skonfigurujesz ale nie wiem dlaczego FFA to jest oczywiste ze TP byś szybciej zapełnił. Ale nie ukrywam ze od czasu do czasu wejdę zagrać.

A i jeszcze tak żarcikiem powiem ci ściągnij sobie liste Cziterow z BL lub Anti hehe :DD
Eristoffie, pierwsze co to zostały dograne bany do amxbans przez http://banid.pl/amxbans ;) Tak więc o to się nie martw :D

Co do konfiguracji to dzisiaj pójdą konkretniejsze zmiany, które (mam nadzieję) wyeliminują te czasowe przycinki.

Wstępny panel do pobierania demek z HLTV już jest, tylko jeszcze muszę go wizualnie dopieścić, tak więc dzisiaj na pewno zostanie udostępniony :) Demka będą aktualizowane na bieżąco i każde z demek będzie dostępne do pobrania przez tydzień, potem ustąpi miejsca kolejnym ;)

Jak już ruszymy z serwerem, to chcielibyście jakiś konkurs związany z graniem na banidowym serwerze? :>

Wszelkie uwagi mile widziane, póki są jeszcze testy, bo jak już ruszymy oficjalnie z serwerem, to będzie mniej czasu na kombinowanie :P
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.