Autor Wątek: Monitor czy Karta Graficzna ?  (Przeczytany 16681 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kair

Monitor czy Karta Graficzna ?
« dnia: 01.09.2011, 18:19:33 »
Witam od pewnego czasu mam problem z monitorem :( A więc po paru godzinach użytkowania komputera wyskakują mi paski na monitorze wygląda to też jak by monitor snieżył dodaje że dzieje się to po paru godzinach użytkowania.Lecz zabawne w tym jest że po restarcie kompa wszystko wraca do normy :) Nie jestem ogarem w tych sprawach więc może od was się dowiem czego to wina ? Monitor czy Karta Graficzna ?

Offline JSokol

Odp: Monitor czy Karta Graficzna ?
« Odpowiedź #1 dnia: 01.09.2011, 18:29:50 »
Imo coś się przegrzewa.

Jak zacznie śnieżyć, to wyłącz na 3 minuty monitor i potem go włącz - ale miej gierkę czy co tam masz dalej odpalone, żeby dalej tak samo intensywnie przesyłał co trzeba. Jeżeli po włączeniu monitora dalej będzie śnieżenie, to imo karta, jeżeli śnieżenie ustanie, to może w monitorze coś się przegrzewa i "gubi sygnał".

Nie zaszkodzi spróbować ;) Czasem takie kombinowanie "na chłopski rozum" przynosi skutek :>
Pozwalam sobie ignorować wiadomości typu "jesteś?" i "cześć". Nie ignoruję wiadomości konkretnych, sensownych - w których od razu przechodzicie do sedna sprawy a ja w wolnym czasie odpisuję.

Offline lol2x

  • Użytkownik
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moderator Globalny
    • eHardware.pl
  • Steam_ID: 0:0:16363644
Odp: Monitor czy Karta Graficzna ?
« Odpowiedź #2 dnia: 01.09.2011, 18:32:48 »
Regulamin dostosuj temat lub zostanie usunięty

Offline magma

  • Użytkownik
  • Reputacja: -19
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nobody is perfect... My name is Nobody.
    • Kanał YT
  • Steam_ID: 0:1:34208429
Odp: Monitor czy Karta Graficzna ?
« Odpowiedź #3 dnia: 01.09.2011, 19:46:26 »
Najlepiej jak masz możliwość sprawdzenia na innym komputerze monitora, i będzie wszystko jasne.
"...bo jest paru ludzi, bo jest parę w życiu dobrych chwil, bo jest parę złudzeń,
które warto mieć by żyć..."


Offline Kair

Odp: Monitor czy Karta Graficzna ?
« Odpowiedź #4 dnia: 01.09.2011, 19:58:01 »
Jak zacznie śnieżyć, to wyłącz na 3 minuty monitor i potem go włącz - ale miej gierkę czy co tam masz dalej odpalone, żeby dalej tak samo intensywnie przesyłał co trzeba. Jeżeli po włączeniu monitora dalej będzie śnieżenie, to imo karta, jeżeli śnieżenie ustanie, to może w monitorze coś się przegrzewa i "gubi sygnał".
Czasai tak jest że jak się zaczyna snieżenie wyłaczam monitor na minute i ustaje ale to na godz góra dwie :)

Offline Sagi

Odp: Monitor czy Karta Graficzna ?
« Odpowiedź #5 dnia: 01.09.2011, 20:14:08 »
Czyli twój monitor się przegrzewa teraz tylko ustawić przyczyne tego
monitor plazma płaska czy ctr kwadratowy ? z

Offline Renegade

Odp: Monitor czy Karta Graficzna ?
« Odpowiedź #6 dnia: 01.09.2011, 22:08:41 »
Problemem może być też przegrzewająca się karta graficzna. ściągnij ten program http://www.almico.com/speedfan444.exe i zobacz jaką masz temperaturę w 2 przypadkach:
- gdy nie masz włączonej żadnej gry
- załącz grę i załącz ten program

Jak temperatura podczas gry będzie w okolicach 80o C to musiałbyś przynajmniej radiator z wiatraczkiem odkurzyć oraz resztę kompa.
« Ostatnia zmiana: 01.09.2011, 23:16:36 wysłana przez Renegade »

Offline lol2x

  • Użytkownik
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moderator Globalny
    • eHardware.pl
  • Steam_ID: 0:0:16363644
Odp: Monitor czy Karta Graficzna ?
« Odpowiedź #7 dnia: 01.09.2011, 22:29:12 »
Jeszcze raz proszę o poprawienie tematu zgodnie z Regulaminem działu Problemy uwierzcie, że takie informacje mogą pomóc

Offline ace

  • Użytkownik
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Witajcie, część i czołem !
  • Steam_ID: 0:1:10928113
Odp: Monitor czy Karta Graficzna ?
« Odpowiedź #8 dnia: 02.09.2011, 15:08:36 »
jak możliwość sprawdź RAM podłącz z innego kompa ja miałem podobny problem myślałem tak samo jak ty grafika,monitor wszytko sprawdziłem i jednak jedna kostka RAM'u była uszkodzona.

Offline Boltos

Odp: Monitor czy Karta Graficzna ?
« Odpowiedź #9 dnia: 02.09.2011, 17:50:37 »
Jednak sposób sokoła jest łatwiejszy.

Offline Sagi

Odp: Monitor czy Karta Graficzna ?
« Odpowiedź #10 dnia: 02.09.2011, 17:52:23 »
tu chodzi o jakość i skuteczność a nie o pójście na łatwizne

Offline lol2x

  • Użytkownik
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moderator Globalny
    • eHardware.pl
  • Steam_ID: 0:0:16363644
Odp: Monitor czy Karta Graficzna ?
« Odpowiedź #11 dnia: 02.09.2011, 22:03:38 »
Temat zamykam do czasu, aż autor odezwie się na PW w sprawie poprawienia pierwszego posta, sorry panowie ale muszą panować jakieś zasady.